Kaart: vaata, milliseid tänavaid hakkab Tallinn 2019-2022 remontima

Remont Gonsiori tänaval.
Remont Gonsiori tänaval. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Tallinna linnavolikogu kiitis neljapäeval heaks linna eelarvestateegia aastateks 2019-2022, mis sisaldab ka nimekirja teedest ja tänavatest, mida linn plaanib sel ajavahemikul korda teha.

Tähtsamate objektidena on linnal kavas Reidi tee ehitus, Gonsiori tänava rekonstrueerimise lõpuleviimine, Tallinna Vanasadama ja kesklinna vahelise liikuvuskeskkonna arendamine koos linna peatänava rajamisega ning Mustakivi tee läbimurde rajamine Kose tee suunas.

Kaardil olevatel joontel klõpsates saab näha, milliseid teelõike plaanib linn tulevatel aastatel ehitada ja remontida. 2019. aasta teetööd on märgitud roheka värviga, 2020. aasta omad roosaga, 2021. aasta omad sinisega ja 2022. aasta omad oranžiga. Kaart: Anette Parksepp.

Strateegiaperioodil algab Tallinna rattastrateegia rakendamine ning valmivad Viljandi maantee kergliiklustee, Filtri teed Kadrioru ja Ülemiste ühisterminaliga ühendav kergliiklustee, sadama-ala kergliiklustee lõigus Kalaranna tänav – Reidi tee ja Vana-Kalamaja tänava rekonstrueerimise käigus valmiv kergliiklustee.

Lisaks neile plaanib linn teha kapitaalremonti ja rekonstrueerimist veel hulgal muudel teedel ja tänavatel, mille nimekirja saab lugeda altpoolt. Näiteks läheb 2019. aastal remonti J. Poska tänav, 2020. aastal Liivalaia tänav (Pärnu maantee ja Juhkentali tänava vahelisel lõigul), 2021. aastal Kreutzwaldi tänav. 

Tallinna transpordiameti juht Andres Harjo ütles ERR-ile, et tegemist on küll alles strateegiaga, aga küllap volikogu ka järgnevate aastate linnaeelarvest nende teetööde jaoks ka raha eraldab. "Oleks natuke narr, kui nad seda ei teeks ja hakkaks teistsuguseid otsuseid langetama," lisas ta.

Milline on teetööde ajakava ja kuidas kulgevad teetööd näiteks tiheda liiklusega Liivalaia tänaval, on Harjo sõnul veel vara rääkida. "Kõigepealt tuleb projekteerimine, siis tuleb vaadata ehitusmaksumust, teha kelkulatsioonid, vaatada kas rahast piisab ja nii edasi. See toimub mitmete linnaametite koostöös. Liikluskorraldus on juba hilisem asi."

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: