Õhtulehe paberlehe tellijad kaotavad peatselt õiguse tasuta digilehte lugeda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Õhtuleht teatas oma klientidele, et paberlehe tellimusega ei kaasne tulevikus enam digilehe tasuta lugemisõigust. Ekspress Meedia tegi oma väljaandes samasuguse muudatuse juba selle aasta alguses ning ka Eesti Meedia kaalub niisuguse sammu astumist.

Õhtulehe teatel kaob paberlehe tellijatel võimalus digilehte tasuta lugeda seoses uuele tehnilisele platvormile üleminekuga. Selle teenuse kasutamise võimalus lõpeb automaatselt, kui lehetellimuse periood otsa saab, kuid hiljemalt selle aasta 31. detsembril.

Postimeest ja paljusid maakonnalehti välja andva Eesti Meedia juhatuse esimees Sven Nuutmann ütles ERR-ile, et tõenäoliselt ootab ka nende väljaandeid sama saatus, ehkki veel mitte kohe.

"Edaspidi on tõesti nii, et paberlehega automaatselt digitellimust ei tule, kuna need on veidi erinevad tooted ja on näha, et klient on valmis digitaalse toote eest maksma. Ka sihtgrupid on veidi erinevad paberlehel ja digilehel," selgitas ta.

Nuutmanni sõnul ei ole Eesti Meedia otsus veel lõplik ning seda veel kaalutakse, kuid suurem on tõenäosus, et automaatset digilehe lugemisõigust tulevikus paberlehe tellijad ei saa. Otsuse kavatseb kontsern teha lähiajal ja kui muudatus toimub, siis pigem uuest aastast, lisas Nuutmann.

Eesti Ekspressi, Eesti Päevalehte ja Maalehte koondav Ekspress Meedia muutis oma pakette juba aasta alguses, nii et digilehe lugemisõigus tuli paberlehe klientidel eraldi juurde tellida. Muudatuse järel tekkis tellijatel kolm valikut: tellida ainult digileht, tellida ainult paberleht või valida kombineeritud variant neist.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: