Cleveron laiendas Viljandis tootmist

Foto: ERR

Eesti 2018. aasta parim ettevõte, pakirobotite tootja aktsiaselts Cleveron avas Viljandis uue tootmis- ja arenduskompleksi, muutudes põrandapinnalt ja võimaluste poolest senisest kolm korda suuremaks.

Uue tehase rajamiseks ettevõte pangalaenu ei vajanud, vaid investeeris oma vahenditest neli miljonit eurot, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Cleveroni tootmisruumid on täis tehnoloogilisi saladusi, ajakirjanikel lubati kõike küll uudistada, kuid filmimisele seati piirangud.

Cleveroni tegevjuht Arno Kütt ütles, et kuna ettevõtte iga järgmise aasta käive ületab eelmise kordades, oli uue tehase ehitamine paratamatu. Ja kuna töö on huvitav, teravat tööjõupuudust ei tunta.

"Kahe aastaga oleme liikunud 40 inimese pealt 170 peale ja see protsess järjest jätkub. Cleveronis on huvitav töö - robotid, droonid, isejuhtivad autod. Inimestele see meeldib ja sellepärast on meil võib-olla lihtsam saada töötajaid," rääkis Kütt.

Cleveron pakub e-kaubanduse viimase miili tehnoloogilisi lahendusi. Kolme aastaga on võetud üle viiekümne patendi või kasuliku mudeli. Järgmisel aastal see arv kahekordistub, sest arendustegevusse investeeritakse veel neli miljonit eurot.

"Kindlasti hakkavad pakid liikuma ratastel mööda maad ja ka mööda õhku. See on suund ja selle tehnoloogia kallal me töötame," märkis tegevjuht.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: