Helme: Reformierakonna plaan on restauratsioon päeva, mil Rõivas kukkus

1. stuudio
1. stuudio Autor/allikas: (Foto: ERR)

Riigieelarvele keskendunud ETV saates "Esimene stuudio" tekkis kõige teravam vastasseis opositsiooni esindajate Jürgen Ligi (RE) ja Martin Helme (EKRE) vahel.

Helme hinnangul saab Reformierakonna valimisprogrammi kokku võtta kui restauratsiooni päeva, kui Rõivase valitsus 2016. aastal kukkus.

"Teie plaan pärast valimisi on teha restauratsioon sellesse päeva, kui Taavi Rõivas kukkus. Kõik oli sinnamaani tehtud õigesti, see tuleb taastada ja mitte midagi ei ole vaja muuta," pöördus Helme Ligi suunas.

"Tahate aktsiisi panna sinna, kuhu te ta tõstsite. Bensiin on meil kallis, sest meil on aktsiis, mille tegi Taavi Rõivas valitsus," tõi Helme näiteks.

Ligi ütles korduvalt, et Helme ajab suust jama või lolli juttu.

"Kõik me räägime lolli juttu peale sinu. Me teame seda," ei lasknud Helme ennast häirida.

Ligi ütles eelseisvate poliitiliste valikute kohta, et tulumaksusüsteem tuleb ära parandada, alkoholiaktsiisi tuleb natuke vähendada.

Kütusaktsiisi langetamist, mida on soovinud EKRE, hindas Ligi vastutustundetuks ja soovitas kõigil tutvuda viimase kliimaraportiga. "See on väga kole, mis on tulemas. Kes kelgivad, et tuleb hakata odavamat kütust meile pakkuma, on sellel tasemel, et kliima ei soojene."

"Euroopa parim rahapesuminister ja universumi tõemonopoli omanik loomulikult teab, kuidas kliimaga on. Päike ei puutu üldse asjasse ja mida kõike veel ja loomulikult nii madalate inimestega ei vaidle. Loomulikult ei tee ma sellest välja jälle," vastas seepeale Helme.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Esimene stuudio"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: