Taavi Rõivas: Eestile terendab Keskerakonna ja EKRE liit

Taavi Rõivas
Taavi Rõivas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kõige tõenäolisem valitsus, mis pärast järgmisi valimisi Eestis moodustatakse on Keskerakonna ja EKRE liit, ütles ERR-ile reformierakondlasest ekspeaminister Taavi Rõivas.

"Kõige tõenäolisem valitsus, mis pärast järgmisi valimisi moodustatakse, on – vähemasti minu ja ka paljude teiste arvates – kõige kahjulikum valitsus võimalikest kombinatsioonidest. Ehk siis Keskerakonna ja EKRE liit. Näen selles väga palju ohtusid ja annan endast absoluutselt maksimumi, et see nii ei läheks, annan endast maksimumi, et Reformierakond need valimised võidaks," rääkis Rõivas ERR-ile antud pikemas usutluses.

Rõivase väitel on Keskerakonna ja EKRE praegune omavaheline rusikatega vehkimine näiline ja mõlemale kasulik, et teineteise valijaid mobiliseerida.

"Keskerakonna tuumikvalija on suures osas vene emakeelega ja omavahelist poksi etendades võivad mõlemad [nii EKRE kui ka Keskerakond] võita. Ei ole ju suur saladus, et EKRE on paljuski sündinud tänu Tallinna Televisiooni vestlussaatele ja Edgar Savisaar mõtles tuntud poliitilise kombinaatorina maletaja kombel mitu käiku ette. Jüri Ratas on läinud siin oma kunagise mentori jälgedes..."

Rõivase sõnul meeldiks talle kõige rohkem, kui valimiste järel paneks valitsuse kokku hoopis Reformierakond ning sinna ei peaks kaasama ei Keskerakonda ega EKRE-t.

"Loomulikult mulle meeldiks, kui Reformierakond oleks nii tugev, et oleks võimalik teha [valitsus] väiksemate partneritega ning Keskerakond ja EKRE oleksid opositsioonis. Aga saan suurepäraselt aru, kuidas poliitiline realiteet liigub selles suunas, et ei õnnestu teha valitsust näiteks sotsidega kahe peale või koos sotside ja Isamaaga. Tänane matemaatika Kaja Kallase ette tõenäoliselt sellist valikut ei pane ja isiklikult on mul sellest kahju."

Rõivas avaldas ka arvamust, et tema arvates poliitiline liikumine Eesti 200 valimiskünnist ületada ei suuda. Rõivas tunnistas ka, et suure tõenäosusega saab temast Reformierakonna teine number Europarlamendi valimistel Andrus Ansipi järel ja Urmas Paeti ees.

Toomas Sildami pikka intervjuud Taavi Rõivasega saab lugeda ERR-i portaalist reede hommikul.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: