PPA: metsa eksinu trahvi kartma ei pea ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

PPA kriisireguleerimise meeskonna juht Marti Magnus tõdes, et mõnikord ei julge metsa eksinud inimesed ise häirekeskusesse helistada, kuna kardavad trahvi saada. Seda ei tohi tema sõnul kindlasti karta.

Septembris eksis Eestis iga päev metsa üks inimene. Magnus rääkis "Ringvaates", et reeglina eksib metsa vanemapoolne inimene ja rohkem on nende hulgas mehi.

Magnus selgitas, et otsimine saab alguse sellest, kui hädaabitelefonile 112 tuleb kõne metsa eksinud inimese kohta. Ta kinnitas, et eksinu ise ei pea midagi tegema selleks, et tema asukoht positsioneeritaks.

Kindlasti ei ole Magnuse sõnul abi sellest, kui metsa eksinud inimene helistab oma lähedasele, kes omakorda helistab häirekeskusesse.

"Ikkagi see inimene, kes on hädas, peaks suutma ise selle kõne teha. On olnud juhtumeid, kus helistatakse kellelegi lähedasele ja raiutakse vastu, et "ei-ei, ma ei helista ise, äkki ma saan trahvi". Sellist asja kindlasti ei tohi karta," rääkis Magnus, kinnitades, et trahvi ei saa eksinu mingil juhul.

Samuti ei pea kartma arvet otsimisoperatsiooni eest.

"Seda kartust kindlasti ei tohi olla. Kui on inimese elu ohus, siis see, et me kopteri kaasame ja tunnihind on tuhandetes eurodes, ei ole kindlasti see teema, kus hakata kalkuleerima. Kui inimese elu on ohus, siis see kopter tõuseb õhku," ütles Magnus.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: