Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

USA aktsiad taastusid pärast kahepäevast langust

{{1539309900000 | amCalendar}}
NYSE kaupleja 11. oktoobril.
NYSE kaupleja 11. oktoobril. Autor/allikas: SCANPIX / ZUMA

Wall Streeti aktsiad hüppasid reedel kauplemispäeva alguses üles, teenides tagasi osa kahepäevase languse järel kaotatust.

Viis minutit pärast kauplemispäeva algust oli tööstusindeks Dow tõusnud 1,3 protsenti 25 376 punktini.

Olulisim aktsiaindeks S&P 500 kasvas 1,4 protsenti ning suuresti tehnoloogiaaktsiaid koondav Nasdaq Composite tõusis 2,1 protsenti.

USA suuremad aktsiaturud kukkusid hommikul taas

USA suuremad aktsiaturud kukkusid neljapäeval teist päeva järjest seoses murega kõrgemate intressimäärade ja kaubandussõdade pärast.

Tööstusindeks Dow Jones langes 2,1 protsendi ehk 546 punkti võrra tasemele 25 052,83 punkti. Nädala jooksul on langus ületanud viis protsenti.

S&P 500 kukkus 2,1 protsenti ehk 57,31 punkti 2728,37 punktini ja tehnoloogiaindeks Nasdaq 1,3 protsenti ehk 92,99 punkti 7329,06 punktini.

Väikeettevõtete indeks Russell 2000 langes 30,03 punkti ehk 1,9 protsendi võrra 1545,38 punktini.

Suuremad indeksid viimaste kuude madalaimale tasemele viinud langusele eelnes USA presidendi Donald Trumpi terav kriitika keskpanga intressikergitamise aadressil, mis on tekitanud muret, et föderaalreservi sõltumatus võib ohtu sattuda.

USA rahandusminister: majandus on tugev

USA rahandusminister Steven Mnuchin kinnitas reedel, et Ühendriikide majandus on endiselt tugev ja hiljutine langus aktsiaturgudel "loomulik korrektsioon".

Mnuchin ütles pärast kaks päeva kestnud järsku langust USA ja maailma aktsiaturgudel hirmu tõttu intressimäärade tõstmise ees ja Ühendriikide kaubanduskonfliktide tõttu, et turgudel on kalduvus "minna mõlemas suunas liiga kaugele" ning sellele järgneb loomulik korrektur.

Hea on aga see, et Wall Street hakkab reedel toibuma, lisas minister usutluses CNBC-le.

Ta pisendas ka president Donald Trumpi USA keskpanga aadressil tehtud terava kriitika mõju ning ütles, et Trump austab föderaalreservi sõltumatust.

"President on ennast selgelt väljendanud. Talle meeldivad madalad intressimäärad. Ma arvan, et tegelikult on asi selles," ütles Mnuchin ning lisas, et tema hinnangul teeb Fedi president Jerome Powell head tööd.

"Ma arvan, et [majanduse] alusnäitajad on jätkuvalt väga tugevad. USA majandus on tugev, USA [firmade] kasumid on tugevad. Niisiis on see minu arvates lihtsalt loomulik korrektsioon pärast seda, kui turud tugevalt tõusid," rääkis Mnuchin.

USA suurpankade tulemused kergitasid turgu

Hulk USA suurpanku teatas reedel enda kvartalitulemused, tuues esile muuhulgas kõrgemate intressimäärade positiivse mõju finantssektorile.

JPMorgan Chase, Citigroup ja Wells Fargo tõusid eelturul pärast aruannete avaldamist. Tulemused järgnesid kahepäevasele aktsiaturgude madalseisule.

"Majandus on jätkuvalt väga tugev," ütles JPMorgani tegevjuht Jamie Dimon, kelle sõnul pole senine intressimäärade tõstmine üllatav, arvestades, et USA majandus tugevneb. Samas hoiatas Dimon panga aruandes, et majandust võib negatiivselt mõjutada majandusliku ja geopoliitilise ebakindluse tõus.

"Seni on meie majandus tugev, hoolimata mujal maailmas toimuvatest geopoliitilistest küsimustest, mis kõike mõjutavad," ütles ta ning tõi esile näiteks kaubanduskonfliktid, Brexiti, rahamahupoliitika (QE) kokkutõmbamise ning geopoliitilised probleemid seoses Itaalia ja Saudi Araabiaga.

JPMorgani kolmanda kvartali kasum oli 8,4 miljardit dollarit, kasvades 24,5 protsenti. Käive suurenes 5,2 protsenti 27,8 miljardi dollarini. Krediitikaardi ja autolaenude segment eraklientide äris aitas taha teha eluasemelaenude languse.

Citigroupi kasum kasvas 11,8 protsenti 4,6 miljardini, finantskontsern tõi eriti hea piirkonnana välja Lõuna-Aasia. Samas langes panga müügitulu 0,2 protsenti 18,4 miljardile dollarile.

Wells Fargo kolmanda kvartali kasum oli 6 miljardit dollarit ehk 32,2 protsenti aastatagusest tasemest enam. Selle taga oli kõrgem intressitulu ning madalamad kulud. Wells Fargo käive kasvas pisut, suurenedes aastataguselt 21,8 miljardilt 21,9 miljardi dollarini.

Eelturul kasvas JPM 1,7 protsenti, Citi 2,8 protsenti ning Wells Fargo 1,3 protsenti.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: