Reinsalu: Reformierakond on reetnud partnerid kuus korda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Urmas Reinsalu Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Justiitsminister Urmas Reinsalu (Isamaa) peab poliitilisest reetmisest rääkinud Taavi Rõivase juttu silmakirjalikuks, sest Reformierakonna poliitika edu taga ongi reetmine.

"Sildam on teinud intervjuu Taavi Rõivasega. Seal toob ta (Rõivas - toim.) esile kujundi, et reeta saab poliitikas üks kord. Vaadakem praktikat. Reformierakonna poliitika edu taga oligi viisteist aastat reetmine kui ideoloogia," lausus Reinsalu.

Reinsalu tõi omalt poolt välja ka näited reedetute kohta: 2001 Sotsid ja Isamaa, 2003 Keskerakond, 2005 Res Publica, 2007 Keskerakond ja Rohelised, 2009 Sotsid, 2014 Isamaa.

"Noh, pole paha. Selle reetmiste karuselli tulemusel pikendati Savisaare võimu riigis ja Keskerakonnas kümne aasta võrra, aidates ta nii linnas kui riigis kummaski kaks korda võimule. Muidugi kõigel sellel polnud ideoloogia, au ja Eesti huvidega mingitki pistmist. See oli business võimu nimel. Mis seda siis nüüd kuidagi häbeneda? Äriplaanina ju toimis, Taavi?," kommenteeris Reinsalu.

Endine peaminister, reformierakondlane Taavi Rõivas ütles reedeses intervjuus ajakirjanik Toomas Sildamile, et reeta saab poliitikas üks kord. "Need, kes tahavad poliitikas kaua olla, ei saa endale lubada isiklikuks minemist ja alatusi, nad ei tohiks endale lubada reetmist. Seda saab teha poliitikas üks kord ja ei soovitaks seda ühelegi poliitikule," ütles Rõivas.

Seepeale viitas Toomas Sildam, et ka Reformierakonna ajaloos on olnud erineva tooniga hetki, mis puudutab valitsuspartnerite reetmist.

"Meile heidetakse siiani ette ühte konkreetset episoodi aastast 2002, toonase kolmikliidu lagunemist, mis mõnel inimesel on siiani hingel. See kinnitab reeglit, et reetmise oreool jääb sind pikalt saatma. Mina saan tunda uhkust, et ei olnud see, kes läks enda juhitud valitsust lõhkuma," vastas Rõivas.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: