Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Põhja-Eesti pimedad soovivad paremat liikluskorraldust ja suuremat tuge

Põhja-Eesti pimedate ühing tähistas valge kepi päeva pikema rongkäiguga, et juhtida tähelepanu vajakajäämistele liikluskorralduses, mis takistavad vaegnägijate liikumist. Sotsiaalkaitseminister Kaia Ivale anti üle pöördumine, paludes riigilt suuremat tuge toimetulekuteenuste elushoidmiseks.

See, mis nägijale tundub lihtne, vajab pimedatel või vaegnägijatel harjutamist, näiteks suure plakati koos kandmine, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Valge kepi päeva eesmärk on teadvustada pimedate ja vaegnägevate inimeste ohutu ja iseseisva elu tähtsust. Valge kepp on nägemispuudega inimeste tavalisim liikumise abivahend.

Esmaspäevane jalutuskäik näitas ka nägijatele, kui olulised on vaegnägijatele häälega foorid ja trammi numbrit ning peatusi teadustavad trammid. Vaegnägijad ootavad, et kõik foorid ja ühistranspordivahendid muutuksid lihtsalt kasutatavateks.

Superministeeriumi juurde jõudes andis Põhja-Eesti pimedate ühing sotsiaalkaitseminister Kaia Ivale üle pöördumise, milles väljendatakse muret ühingu tugiteenuste jätkusuutlikkuse pärast. Ühing pakub nägemise kaotanutele üle kahekümne teenuse, mille jätkamine on projektipõhisuse tõttu ebakindel.

"Kuna me vaatame, et on järjest vähem ja vähem kohti, kuhu selliseid projekte kirjutada, siis see hirmutab, et kui ei ole riigi toetust ja ei ole võimalik projekte esitada, siis me ei suuda oma tugisüsteeme ülal hoida," selgitas Põhja-Eesti Pimedate Ühingu juhatuse esimees Janne Jerva.

Põhja-Eesti pimedate ühingusse kuulub ligi 450 nägemispuudega inimest, kelle igapäevatoimetulek ja ühiskondlik heaolu sõltuvad suuremal või vähemal määral ühingust.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: