Trump: Saudi kuningas ei tea enda sõnul ajakirjaniku saatusest midagi

{{1539655500000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX / REUTERS

USA president Donald Trump ütles esmaspäeval, et vestles Saudi kuninga Salmaniga, kes eitas, et teab midagi kadunud ajakirjaniku Jamal Khashoggi saatusest.

"Rääkisin äsja Saudi Araabia kuningaga, kes eitas, et teab, mis võis juhtuda Saudi Araabia kodanikuga," kirjutas Trump Twitteris, lisades, et saadab viivitamatult välisminister Mike Pompeo kuningaga kohtuma.

Üks diplomaatiline allikas ütles hiljem teisipäeval uudisteagentuurile AFP, et Türgi politsei otsib läbi Saudi konsuli residentsi Istanbulis.

Läbiotsimise aega ei ole teatatud.

Esmaspäeval otsisid Türgi politsei ja prokuratuur läbi Saudi Araabia konsulaadi. Läbiotsimine kestis kaheksa tundi.

USA meedia andmetel võib Saudi Araabia ajakirjaniku surma tunnistada

Telekanal CNN teatas esmaspäeval, et nende allikate informatsiooni kohaselt kavatsevad Saudi Araabia võimud möönda, et kadunud ajakirjanik Jamal Khashoggi "suri ebaõnnestunud ülekuulamise ajal".

Telekanali andmetel valmistatakse ette vastavasisulist raportit.

Allikate väitel oli kogu operatsiooni eesmärgiks Khashoggi röövimine Türgist, see saadeti korda võimude loata ja selle teostanud isikuid peetakse vastutavaks.

Üks allikatest märkis, et raport on alles ettevalmistamisel ja selle sisu võib veel muutuda.

Türgi politsei lahkus läbiotsimise järel Saudi Araabia konsulaadist

Türgi politsei ja prokuratuuri ametnikud lahkusid pea kaheksa tundi kestnud läbiotsimise järel Saudi Araabia Istanbuli konsulaadist, teatas teisipäeval uudisteagentuuri AFP ajakirjanik.

Ajakirjaniku kinnitusel lahkus koos Saudi Araabia esindajatega läbiotsimist teostanud rühm konsulaadi territooriumilt ja sõitis autodega minema.

Ühe kohalviibinud ametniku sõnul võeti testimiseks kaasa mitmeid proove, sealhulgas ka pinnast konsulaadi aiast.

Türgi politsei ja teised ametnikud sisenesid esmaspäeval Saudi Araabia konsulaati Istanbulis, et otsida läbi selle ruumid seoses saudi ajakirjaniku Jamal Khashoggi kadumisega.

Vormis politseinikud ja ülikondades ametnikud, ilmselt prokurörid, sisenesid konsulaati, olles saanud Ar-Riyadilt loa läbiotsimiseks. Khashoggit ei ole nähtud sestsaadik, kui ta 2. oktoobril konsulaati sisenes. 

Türgi võimud on avaldanud kartust, et Saudi eriüksus mõrvas ajakirjaniku, kes kirjutas kriitiliselt Saudi kroonprintsist Mohammad bin Salmanist. Kuningriik on nimetanud väiteid alusetuks, kuid ei ole pakkunud tõendeid, et ajakirjanik oleks konsulaadist lahkunud.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: