Türgi meedia avaldas Saudi ajakirjaniku kadumisega seotud pilte

Jamal Khashoggi sisenemas Istanbulis Saudi Araabia konsulaati, taustal must kaubik.
Jamal Khashoggi sisenemas Istanbulis Saudi Araabia konsulaati, taustal must kaubik. Autor/allikas: Video stoppkaader

Türgi meedias avaldati kolmapäeval pildid, millel väidetavalt on näha, kuidas 15-liikmeline "mõrvarühm" läheb Saudi Araabia ajakirjanikku Jamal Khashoggit tapma ja musta kaubikut, mis hiljem sõidab Saudi Araabia Istanbuli konsulaadist, kus ajakirjanik kadunuks jäi, konsuli kodu juurde.

Fotode ja video avaldamine tugevdab survet Saudi Araabiale, keda süüdistatakse 2. oktoobril konsulaati sisenenud Khashoggi kadumises.

Türgi võimud kardavad, et konsulaati sisenenud rühm tappis ajakirjaniku, kes sageli kritiseeris kroonprints Mohammed bin Salmanit.

Saudid on tõrjunud süüdistusi kui alusetuid, kuid ei ole ka esitanud tõendeid Khashoggi konsulaadist lahkumise kohta.

Riiklikus telekanalis TRT näidatud videol on eralennukiga saabuvad ja seejärel hotellist lahkuvad saudid. On näha, kuidas Khashoggi konsulaati siseneb. Tund ja 54 minutit hiljem näidatakse diplomaatilise teenistuse numbrimärgiga musta Mercedes Vitot, mis meenutab ajakirjaniku sisenemise ajal konsulaadi juures seisnud autot, sõitmas umbes kahe kilomeetri kaugusel asuva konsuli kodu juurde ja selle garaaži sisenemas.

Kogu salvestus näib pärinevat valvekaameratest, mis on paigaldatud Saudi konsulaadi ja teiste diplomaatiliste esinduste lähedusse. Ühtki salvestust Khashoggi konsulaadist lahkumise kohta seni päevavalgele ei ole tulnud.

Türgi presidendile Recep Tayyip Erdoğanile lähedane ajaleht Sabah avaldas fotod, mis väidetavalt on tehtud "mõrvarühmast" passikontrollis. Lehe andmetel registreerisid nad end 2. oktoobril kahte Istanbuli hotelli ja lahkusid neist samal päeval.

Ajaleht Washington Post avaldas kolmapäeval Khashoggi pruudi Hatice Cengizi kirjutise, milles naine jutustab, kuidas ajakirjanik külastas konsulaati juba 28. septembril, kuigi näis pelgavat ohtu. Ta kutsuti 2. oktoobriks tagasi ja lubati abiellumiseks vajalikke dokumente.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: