Tartu Ülikooli IT-maja läheb projekteerimisvea tõttu 400 000 eurot kallimaks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tartu Ülikooli uue IT-, majanduse- ja matemaatikamaja ehk Delta hoone ehitamisel avastati projekteerimisviga. Praeguseks juba likvideeritud viga oli seotud hoone kandepostidega ning suurendab ehituse maksumust kuni 400 000 euro võrra.

Tartu Ülikooli majandusteaduskonna tulevase õppehoone ehitus on praegu nii kaugel, et valmis on garaažiosa ja osaliselt ka konstruktsioon. Edasi proovitakse ehitada tempos üks korrus ühe kuuga, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Delta hoone ehitaja Rand & Tuulberg tegi oma tööprojekti algsest projektist erineva. Hiljem pidid nad aga oma ehitusprojektis ümber tegema osad, mis puudutasid konstruktiivseid sõlmi.

Väliselt küll ei muutu midagi, kuid lõplik valmimine venib ja maksumus suureneb kuni 400 000 euro võrra.

"Esimene viivitus tekkis sellest, et tekkis selline põhjavesi, mis tuli ülevalt Raadi poolt mäest alla, mis pikendas projekti umbes ühe kuu võrra. Projekteerimiserinevusest tulenev muudatus väidetavalt pikendab veel umbes ühe kuu võrra seda projekti," selgitas Tartu Ülikooli kantsler Meelis Luht.

Ta lisas, et see, kes vea eest vastutab ja mis summa see maksma läheb, on veel lahtine.

Algse projekti teinud arhitekt11 juhatuse liikme Janar Toomesso sõnul on veas süüdi Rand & Tuulberg.

"Meie arvates ehituse hinda ja ajakulu on tõstnud ehitaja enda poolt tellitud tööprojektis olevate vigade parandamine, millele tegelikult meie ka autoritena algselt koostöös Arro Agasild inseneribürooga juhtisime tähelepanu," rääkis Toomesso.

Rand & Tuulbergi tegevjuht Taivo Täht, kes ei soostunud kaamera ees ega telefoni teel rääkida, vastas e-kirja teel, et parandusi oli vaja teha projekti keerulisuse tõttu.

Delta hoone ehitus ja sisustamine läheb kokku maksma suurusjärgus 35 miljonit eurot. Õppetöö algab hoones hiljemalt 2020. aasta alguses.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: