HRW: Palestiina julgeolekujõud piinavad kriitikuid

Hamasile lojaalsed Palestiina julgeolekujõud.
Hamasile lojaalsed Palestiina julgeolekujõud. Autor/allikas: Mahmoud Issa/Quds Net News/ZUMA Wire/Scanpix

Fatahi juhitud Palestiina Omavalitsuse jõud Läänekaldal ning Hamasi võimud Gaza piirkonnas regulaarselt arreteerivad ja piinavad rahumeelseid kriitikuid ja oponente, teatas inimõiguste organisatsioon Human Rights Watch (HRW).

HRW koostas raporti endiste kinnipeetute ütluste, foto- ja videotõendite ning meditsiiniliste dokumentide ja kohtudokumentide põhjal, vahendas BBC.

Raport väidab, et viimastel aastatel on nii Hamasi kui ka Palestiina Omavalitsuse julgeolekujõud kohtuväliselt arreteerinud inimesi rahumeelse, peamiselt sotsiaalmeedias tehtud kriitika eest. Kuna Fatahi ja Hamasi tüli on vaatamata lepituskatsetele süvenenud, on Palestiina Omavalitsuse julgeolekuteenistused võtnud oma sihtmärgiks Hamasi toetajaid ja vastupidi.

Raporti andmetel julgeolekujõud sageli hirmutavad, ähvardavad, peksavad kinnipeetuid.

"Palestiina võimud tuginevad sageli liiga laia ulatusega seadustele, mis kriminaliseerivad kõrgema võimu solvamist, sektantliku vaenu õhutamist või revolutsioonilise ühtsuse kahjustamist, et vahistada dissidente päevadeks või nädalateks vaid selleks, et vabastada nad kohtu alla andmata, kuid jättes süüdistused kehtima," selgitas raport.

Nii Palestiina Omavalitsus kui ka Hamas eitavad neid väiteid.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: