Äripäevale läks vaidlus Eerik-Niiles Krossiga maksma ligi 25 000 eurot ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eerik-Niiles Kross
Eerik-Niiles Kross Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Äripäev peab Eerik-Niiles Krossile temaga peetud kohtuvaidluse eest tasuma koos varasema kahjuhüvitisega kokku ligi 25 000 eurot.

Kuna riigikohus Äripäeva kaebust arutusele ei võtnud, siis jõustus kohtuotsus, millega Äripäev peab lisaks enda õigusabikuludele hüvitama ka Krossi õigusabikulud 14 282 eurot.

Äripäev avaldas 2014. aasta 14. juulil artikli pealkirjaga "Korruptsioonivastane Kross abistas skeemipunujaid", milles muuhulgas väitis, et Kross käitus nagu korruptant ja oli pettusliku skeemi ühe kavandaja rollis protsessi algusest lõpuni.

Tänavu veebruaris jõustunud kohtuotsuse kohaselt kasutas Äripäev artiklite avaldamisel Eerik-Niiles Krossist teadlikult demagoogiat ja püüdis kunstlikult skandaali luua, et sellest majanduslikku kasu lõigata.

Riigikohus jättis kehtima varasemad kohtuotsused, mille kohaselt pidi Äripäev lisaks 10 000 euro suurusele kahjuhüvitsele avaldama kaheksa tunni jooksul oma uudisteportaali esiuudisena ning paberlehe 2. lehekülje uudisena 2014. aasta 14. juulil ilmunud artiklis ilmunud valeväiteid ümberlükkavad teated.

Samas algas seejärel lehe ja Krossi vahel uus vaidlus menetluskulude kindlaksmääramise üle, mis päädis oktoobri lõpus sellega, et riigikohus Äripäeva kaebust arutusele ei võtnud ja kehtima jäi Krossi kasuks langetatud otsus.

Eerik-Niiles Krossi esindasid kohtus vandeadvokaadid Oliver Nääs ja Gretta Oltjer-Timberg ning Äripäeva vandeadvokaat Karmen Turk.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: