Tulika: Tallinnas Viru peatuses on sagenenud valetaksode ohvriks langemine

Foto: ERR

Tallinnas Viru tänava alguses asuv taksopeatus ei kuulu novembrist enam Tulikale, vaid elektritaksodele. Tulika kinnitusel on aga Viru peatuses sagenenud valetaksode ohvriks langemine.

Novembrist lõppes leping, mille kohaselt said Viru tänava alguse taksopeatust kasutada vaid Tulika taksod. Praegu võivad seal kliente oodata sõltumata taksofirmast kõik hübriid- või elektritaksod, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Samas on Tulika hinnangul viimasel ajal tihenenud seal olukord, kus pahaaimamatu klient istub kogemata Tulikale sarnasesse masinasse ja saab hiljem halva üllatusena suure arve.

"See probleem on ikka alati nendes kohtades, kus on nõudlus ja kuumad kohad ja on kahtlemata see vanalinna piirkond. Seal me täheldame väga Tulikaga sarnaseid autosid liikumas, kelle hinnad ei ole päris samad, mis on Tulika taksol," selgitas Tulika Takso AS-i juht Mati Saar.

"Paar autot on probleemiks. Ei saa olla, aga jagu neist keegi ei saa. Ma arvan, et neil on kõrgemad hinnad," ütles Tulika taksojuht Peep.

Tallinna linnavalitsus on probleemi lahendamiseks välja pannud munitsipaalpolitsei patrullid, mis peaks valetaksod Viru tänava alguse taksopeatusest eemale hoidma.

"Nagu näete, kõik elektritaksod ilusasti seisavad nagu seadus ja kord ette näeb. Eks paistab. Kõik ikka aja järgi saab paika," ütles Tallinna munitsipaalpolitsei töötaja Tarmo.

"Ma arvan, et mõne nädala jooksul saavad need taksojuhid, kes seal õnne proovivad, aru, et seal ei ole mõtet seista, kui tal ei ole hübriid- või elektritaksot ja siis nad on sunnitud sealt ära minema," selgitas abilinnapea Kalle Klandorf.

Samas on Tulika taksosid meenutavad autod jätkuvalt olemas läheduses nii Viru väravate kui ka Viru ringtee juures. Klandorf soovitab inimestel ettevaatlik olla ja vaadata, mis taksot keegi kasutab, eriti kui inimene peaks nädalavahetusel alkoholi tarbima.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: