Pärnu Eliisabeti kirik vajab veel ligi poole miljoni euro eest remonti ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnu Eliisabeti kirik tegi tänavu remonti rohkem kui 100 000 euro eest, kuid viis korda nii palju läheb lähiaastail veel vaja, et arhitektuurimälestis enam-vähem korda saaks.

Pärnu Eliisabeti kiriku katus enam läbi ei jookse. Tõsi on aga, et 110 000 euro eest sai teha vaid osa vajalikest töödest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Katusetalad on vahetatud, proteesitud, proteesitud on müürilatid ja kõik sinna juurde kuuluv puittaristu. Uue hinnapakkumise põhjal, millega Pärnu REV, kes on meil väga hea koostööpartner, tuleb töid veel teha 490 000 euro eest. See hõlmab katust, katusetarindeid, see hõlmab karniise," selgitas koguduse juhatuse esimees Andres Riivits.

Linnarahvale hakkab kõige rohkem silma kiriku fassaad, mis on väga halvas seisus. Karniis ja kõrgem osa on võrguga kaetud, et tänaval kõndijaile midagi kaela ei pudeneks. Aed ei lasegi jalutajat päris maja lähedale, kus on kõige ohtlikum.

"Tulevased plaanid meil ülejärgmiseks aastaks või võimalik, ehk ka järgmiseks aastaks, saavad olema niimoodi, et Kuninga tänava poolne karniis remontida ja kui võimalik, siis ka fassaaditööd, et seepoolne osa saaks uue värvkatte ja inimestel oleks ohutu seal all ringi käia," rääkis Riivits.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: