Ühendus: usuvabadus on ohus igas viiendas riigis ({{commentsTotal}})

Püha Südame kirik Pariisis oli usuvabaduse probleemidele viitamiseks punaselt valgustatud.
Püha Südame kirik Pariisis oli usuvabaduse probleemidele viitamiseks punaselt valgustatud. Autor/allikas: SCANPIX / IMAGO

Usuvabadus on ohus igas viiendas maailma riigis, teatas vabaühendus Aid to the Church in Need neljapäeval.

2018. aasta juulile eelnenud kahe aasta jooksul kiusati inimesi usulistel põhjustel taga 21 riigis, kaasa arvatud Nigeris, Myanmaris, Indias ja Hiinas, teatas ühendus.

Usu alusel diskrimineeriti inimesi veel 17 riigis, nagu Alžeerias, Türgis ja Venemaal, lisas ühendus.

Nendest riikidest 18 on olukord halvenenud, "eriti kahes maailma rahvarohkeimas riigis: Hiinas ja Indias", ütles ühenduse Prantsuse haru juht Marc Fromager

Ühendus avaldab kõiki usundeid ja 196 riiki hõlmava raporti iga kahe aasta tagant. Raporti koostamist abistavad sõltumatud ajakirjanikud.

"Oleme täheldanud, et rünnakuid usuvabadusele üritatakse näidata aina tühisemana," lausus Fromager. "Vaenulikkus vähemuste vastu on halvenenud nii kaugele, et saame selle liigitada agressiivse marurahvusluse alla," lisas ta.

Raportis toodi esile, et olukord paranes Süürias ja Iraagis pärast seda, kui äärmusrühmitus Islamiriik nõrgenes ning osad kristlased said koju naasta.

Kuigi usulist tagakiusu ei peeta Euroopas probleemiks, siis Fromager tõi esile "usulisest vihkamisest motiveeritud äärmuslike rünnakute murettekitava tõusu".Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: