Valga jalatsitootja koondab partneri tegevuse lõpetamise tõttu 40 protsenti töötajaist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Valga jalatsitootja Moon TTM koondab 22 inimest ehk 40 protsenti oma töötajaist, sest Soome koostööpartner lõpetab tegevuse. Samas on ettevõte otsustanud rohkem arendada oma kaubamärke kandvaid tooteid ning hakata neid müüma Soome ja Baltimaade turul.

26 aastat Valgas jalatseid tootnud firma on seni täitnud peamiselt koostööpartnerite tellimusi. Suure osa neist moodustasid Yanita saapad, mida Soome tellija müüs edasi Venemaale. See äri aga Vene rubla ebasoodsa kursi tõttu lõpeb, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Firma Yanita, meie suur klient lõpetab oma tootmise Soomes, paneb sel aastal uksed kinni. Me tootsime neile üle 90 protsendi oma toodangust," märkis OÜ Moon omanik Tiina Rõõmus.

Jalatsitootmises on palju käsitööd ning kvaliteetseid saapaid ja kingi väga odavalt teha ei saa.

56 töötajast 22 koondatakse, kuid ettevõte jätkab teiste koostööpartnerite tellimuste täitmist ja selle kõrval hakatakse ise enam müüma oma toodangut.

Praegu töötatakse senise Klaani kõrval välja uut kaubamärki, sest Valga jalatsitootja on ostnud üle poolesaja senise Yanita mudeli koos nende tootmisõigusega.

"Ega me päris ära lõpetada ei taha, me ikkagi jääme edasi tegutsema ja hakkame oma mudelitega vaeva nägema, et ikkagi turule siseneda nii siin, Eestis, teistes Balti riikides kui ka Soomes," kinnitas OÜ Moon TTM juhataja Natalja Teepere.

See aga võtab aega.

Valga valla juhtide meelest tuleks tööjõupuudust kurtvad firmad ja koondatavad võimalikult kiiresti kokku viia.

"Ma usun, et nii mõnigi kergetööstusettevõte, kes Valga linnas või vallas tegutseb, võib saada tööjõuleevendust nende inimeste näol, kes jalatsivabarikust üle jäävad," ütles vallavanem Margus Lepik.

Valga töötukassa juht Merike Metsavas kinnitas, et jalatsivabrikust lahkujaile on pakutud nii koolitusi kui ka piirkonnas tegutsevate õmblusfirmade kontakte, kes töötajaid otsivad.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: