Advokaat Vooglaiu kaasusest: koomiline liialdus ei ole faktiväide ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Vandeadvokaat Karmen Turk.
Vandeadvokaat Karmen Turk. Autor/allikas: ERR

Vandeadvokaat Karmen Turk ütles Varro Vooglaiu hagi ERR-i vastu kommenteerides, et väljendusvabaduste piirid olenevad žanrist ja edastamise vormist.

Turk selgitas Postimehele, et nali, satiir ja paroodia tähendavad iseenesest, et tegemist ei ole faktiga, vaid koomilise liialdusega. "Koomiline liialdus, reaalsuse moonutus ei ole faktiväide," ütles ta.

Turki sõnul pole Eestis olnud palju vaidlusi satiiri ja paroodia üle, kuid viimastel aastatel on Turki hinnangul Euroopa Inimõiguste Kohtu juhiseid väga erinevalt käsitletud.

"Asjakohane on Euroopa Inimõiguste Kohtu standard: kas mõistlik lugeja/vaataja sai või pidi saama aru, et tegemist on naljaga?" ütles Turk.

Varro Vooglaid pöördus ERR-i vastu kohtusse seoses 24. novembril ETV2 eetris olnud satiirisaatega "Ongi koik". Saates väideti, et Vooglaid on "heteromees, kes mõtleb geiseksile kolm korda rohkem kui tavaline homoseksuaal".

Oma hagiavalduses toonitab Vooglaid, et ERR-i poolt tiražeeritud väide on otseselt vale, kusjuures tegu ei ole arvamuse või väärtushinnangu, vaid konkreetse faktiväitega. Vooglaid esitas Harju maakohtule hagi, milles palub kohustada ERR-i lükkama ümber tema au ja väärikust teotava väidetavalt väära faktiväite ja maksma talle mittevaralise kahju hüvitiseks 5000 eurot.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: