Jaapan teatas vaalade kommertspüügi jätkamisest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1545799440000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Jaapani võimud teatasid kolmapäeval tagasitõmbumisest Rahvusvahelisest Vaalapüügikomisjonist (IWC) ja vaalade kommertspüügi jätkamisest.

"Jaapan jätkab vaalade kommertspüüki järgmise aasta juulis," ütles valitsuse eestkõneleja Yoshihide Suga ajakirjanikele.

Jaapan on kirjutanud alla IWC 1986. aastal jõustunud vaalapüügimoratooriumile, kuid kasutas siiani ära sätet, mis lubab teaduslikku vaalapüüki. Riik püüab aastas Vaikse ookeani põhjaosas umbes 130 põhja- ja 170 kääbusvaala ning Antarktikas kuni 333 kääbusvaala.

IWC blokeeris septembris Brasiilias pineval hääletusel Jaapani katse naasta kommertsvaalapüügi juurde.

Jaapani ettepanek lükati tagasi häältega 41-27, seda ei toetanud vaalapüügivastased Austraalia, Euroopa Liit ja USA.

Jaapani asekalandusminister Masaaki Taniai ütles tollal, et tulemus on kahetsusväärne, ning ähvardas 89-liikmelisest organisatsioonist lahkuda, kui kommertsvaalapüügi taastamise suunas samme ei astuta.

"Kui teaduslikke tõendeid ja mitmekesisust ei austata, kui kommertsvaalapüük täiesti ära keelatakse, on Jaapan sunnitud oma seisukoha IWC liikmena ümber hindama," sõnas Taniai.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: