Prantsuse korjandus toetab kollaveste ohjeldades viga saanud politseinikke

Märulipolitseinikud Pariisis kollavestide rahutuste ajal.
Märulipolitseinikud Pariisis kollavestide rahutuste ajal. Autor/allikas: SIPA/Scanpix

Prantsusmaal on algatatud korjandus, millega kogutakse raha politseinikele, kes on saanud vigastada nn kollaste vestide meeleavaldusi ohjeldades. Samal ajal on korjandus ka vigastada saanud kollaste vestide jaoks, kuid hetkeseisuga on politseinike korjandus olnud edukam.

Neljapäeval ületas Leetchi keskkonnas toimuv korjandus miljoni euro piiri. Kokku on vigastatud politseinike heaks tehtud 36 000 annetust, vahendas Local.

Prantsuse politsei tänas annetajaid ka oma Twitteri-kontol, kuid kutsus kodanikke üles pühenduma eelkõige igapäevasele toetusele ja kodanikuvaimsusele, sest hetkel polevat veel päris selge, kuidas ühe poliitiku poolt algatatud korjandusega kogutud raha täpsemalt kasutama hakatakse.

Vigastatud politseinike korjanduse algatas paremtsentristliku Vabariiklaste partei poliitik Renaud Muselier, kes tegi seda enda sõnul vastuseks korjandusele, millega koguti raha endisele profipoksijale Christophe Dettinger'le, kes jäi telekaamerate ette, kui ta kollaste vestide massirahutuste ajal politseinikke ründas. Enne sulgemist teisipäeva hommikul koguti kriminaalsüüdistuse saanud ekspoksijale 117 000 eurot.

Vabariiklaste Provence-Alpes-Côte d'Azuri regiooni juht Muselier andis pressiesindaja vahendusel teada, et tema korjandusega kogutud raha antakse üle politseinike ametiühingule, mis seda siis viga saanud politseinikele jagama hakkab.

"Ma olen meeldivalt üllatunud, see tõestab, et paljud selle riigi inimesed ei kiida heaks vägivallatsemist," kommenteeris Muselier ja lisas, et keskmiselt panustas üks annetaja umbes 27 euroga.

"Korjanduste võistlus" aga jätkus, sest kolmapäeva õhtul algatati kollaste vestide ühe liidri Eric Drouet' poolt omakorda korjandus, millega kogutakse raha viga saanud meeleavaldajatele. Neljapäevaks oli kogutud 79 220 eurot.

Drouet'd on politsei poolt kaks korda kinni peetud registreerimata meeleavalduste korraldamise eest. Prantsusmaa valitsus on varem lubanud, et edaspidi on kavas karmistada meetmeid registreerimata meeleavalduste korraldajate vastu.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: