Analüütikud ei näe USA aktsiaturgudel püsivat pööret tõusule ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: EBU/ERR

USA aktsiaturgudel on uus aasta alanud hästi. Analüütikute hinnangul pole positiivsuse taga mitte pööre tõusule, vaid see, et aasta lõpus müüdi hinnad liiga alla.

Viis viimast päeva on toonud USA aktsiaturgudel veenva tõusu ja seda hoolimata detsembris valitsenud hirmust kauabandussõja, majanduskasvu aeglustumise ja intressimäärade kasvu pärast, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tööstusidenks Dow Jones alutas aastat 23 000 punkti piirimailt, neljapäeval ületati 24 000 punkti piir, ehkki reedene börsipäev on tõusu nii-öelda pausile pannud.

Föderaalreservi president annab mõista, et föderaalreserv on turgude heitlikkuse ja globaalse majanduskasvu aeglustamise tõttu paindlikum intressimäära kujundamisel.

Tõus USA-s aitas reedel lõpetada positiivses pooles ka Aasia turgudel. Euroopas olid meeleolud heitlikud.

Inglise naela kurssi kergitas reedel dollari suhtes Briti tööstusühenduse juhi vihje, et Brexit võib venida.

Analüütikud näevad aasta alguse positiivsuse taga pigem mitte pööret tõusule, vaid seda, et aasta lõpus müüdi hinnad liiga alla.

"Võib-olla tõesti selle aasta alguse turgude taastumine on pigem seotud sellega, et detsember oli turgudel väga negatiivne, kuu sentiment muutus väga negatiivseks ja nüüd on toimunud teatud normaliseerumine. Samas, kui vaatame, mis uudisvoog on olnud reaalmajanduse poole pealt, siis pigem on jäänud silma negatiivse kaaluga uudised," kommenteeris varahaldusfirma Avaron analüüsiosakonna juhataja Rain Leesi.

Tema osutab mitme suure tehnoloogiafirma kehvadele müüginumbritele ning kärbetele autotööstuses, mille taga on müügilangus Hiinas.

"Detsembris me nägime lihtsalt nii jõulist finantsvarade hinnalangust nii, et selline väike taastumine on ootuspärane arvestades seda, et USA Föderaalreservi sõnumid mõnevõrra julgustasid börse, et intressimäärade tõus saab olema mõõdukam," rääkis Luminori peaanalüütik Tõnu Palm.

"Teine on USA-Hiina kaubandusläbirääkimised, mille esimesed sõnumid on, et tõenäoliselt jõutakse kokkuleppele lihtsamates küsimustes," lisas ta.

LHV panga vanemmaakleri Nelli Jansoni sõnul pole probleemid, millest aasta lõpu langus alguse sai, veel lõplikult kadunud.

"Eelmise aasta lõpu langust kindlasti mõjutas aasta lõpp ja kvartali lõpp ja samas aasta algus on alati positiivselt alanud. Aasta lõpus fondid korrigeerivad oma portfelle nii, et seal oli kindlasti ka oma mõju sees. Aga ma ei julgeks öelda seda, et sellega on rahu majas. Ma usun, et volatiilsus on tulnud selleks, et jääda," ütles Janson.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: