EVA 316 on aidanud juba 24 laeva, Botnica ja Tarmo on ootel

Foto: ERR

Jäälõhkuja EVA 316 saabus Pärnu sadamasse kahe nädala eest ja selle aja jooksul on laev abiks olnud juba 24 laevale.

Jääolud lähevad aga tõenäoliselt veelgi raskemaks. Soome lahe äärsetes sadamates pole jäälõhkuja abi veel vaja läinud, kuid Botnica ja Tarmo on ootel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Veeteede ameti jäämurde koordinaator Martin Kaarjärv on jääoludega kursis ja ütleb, et EVA 316-l on Pärnu ja Liivi lahel piisavalt tööd, sest jää ulatub praegu juba Kihnu saareni ehk ligi 20 meremiili kaugusele Pärnu sadamast.

"Esimesed viis miili Kihnu sadamast on kergemad, seal on viis kuni seitse sentimeetrit ja liikuvad jääväljad. Aga sealt edasi on juba natuke raskem. Jää paksus on 10-20 sentimeetrit ja osaliselt on jää seal rüsistunud või siis ladestunud. Nii et jäämurdjat on kindlast vaja. Momendil oleme me käinud kuni 15 miili seal nõrgematel laevadel vastas. Aga võimsamad laevad, seal üle 3000 kilovati, need tulevad järjest seal kergemini järgi. Praegu on selline situatsioon seal, et kuna tuulekesed on nõrgad, siis ta hoiab seda kanalit. Aga lähipäevil siin ilmselt tuul muutub ja hakkab seal rohkem rüsi tekitama. Ega kergemaks ei lähe," nentis ta.

Kaarjärv sõnas, et Soome lahe äärsetes sadamates on olukord rahulik, sinna pole jää veel jõudnud. Aga kui paar nädalat sellist külma peab, võib Sillamäe sadamas jäälõhkujat juba vaja minna. Aga Botnica ja Tarmo on ootel, nii et jäävangi ükski laev ei jää, kinnitas Kaarjärv.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: