Uus sotsiaaltoetuste andmebaas saab lisaarendusi veel kaheksa miljoni eest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Sotsiaalkindlustusameti uue infosüsteemi ehk SKAIS2 arendamiseks on tervise ja heaolu infosüsteemide keskus (TEHIK) kuulutanud välja uue riigihanke.

SKAIS2 arendamine on läinud maksma juba 15 miljonit eurot. Uue hanke eeldatav maksumus on kaheksa miljonit eurot, mistõttu kujuneks kogu arendustöö hinnaks kokku 23 miljonit eurot.

Sotsiaalkindlustusameti sõnul on uus hange vaid uute teenuste hankimiseks ning ülejäänud süsteemi arendamine on graafikus. Eesti üks kallimaid arendususprojekte takerdus mõne aasta eest, osalt tellija ehk riigi süül.

"Me oleme arendamas vanemahüvitiste uut kontseptsiooni, mis on täiesti teistel alustel. See on suur muudatus, mis rakendub 2020. aasta 1. juulist. Samuti ka pensionireformi muudatused, mis tegelikult väga palju muudavad [süsteemi]. Tänane hange peakski tagama seda, et meil on olemas vastav arenduspartner. Loomulikult vaatame ka natukene ettepoole, et tulevad valimised, tulevad uued lubadused, et meil tegelikult oleksid olemas ka partnerid ja võimekus neid võimalikke lubadusi siis tagada," kommenteeris sotsiaalkindlustusameti peadirektor Egon Veermäe.

SKAIS2 arendav TEHIK tegutseb sotsiaalministeeriumi allasutusena.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: