Keskerakond arvas parteist välja kümme kriminaalkorras karistatut ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb
Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb Autor/allikas: Siim Lõvi

Keskerakonna juhatus arvas kolmapäeval erakonna liikmeskonnast välja kaheksa seksuaalkurjategijat ja veel kaks kehtiva karistusega inimest.

Keskerakonna peasekretäri Mihhail Korbi sõnul tegi juhatus vastava otsuse pärast seda kui Õhtuleht tegi teatavaks, et erakonnas on inimesi, keda on karistatud seksuaalkuritegude eest.

"Niivõrd ränkade kuritegude puhul oli juhatuse otsus kiire ja konkreetne – nende inimeste jätkamine Keskerakonnas pole võimalik," rõhutas Korb.

Ta selgitas, et eelmise aasta oktoobris võeti erakonna kongressil vastu ka põhikirja muudatus, mille järgi kehtiva karistusega inimesed arvatakse erakonnast välja.

"Kui kehtivat karistust pole, teeb juhatus kaalutletud otsuse, kas karistatud või erakonna mainet rikkunud inimene saab erakonnas jätkata või mitte. Antud juhtumite puhul ei pidanud juhatus võimalikuks nende inimeste jätkamist erakonnas," selgitas peasekretär.

Jaanuaris heitis Keskerakond oma valimiskonverentsil välja 14 inimest.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: