Reformierakonnas on üle kahesaja kehtiva kriminaalkaristusega liiget

Reformierakonna peasekretär Erkki Keldo.
Reformierakonna peasekretär Erkki Keldo. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Reformierakonna hingekirjas on kokku 442 endist ja praegust kriminaalkorras karistatut, neist kehtiva karistusega on 233 liiget.

Peale selle on Eesti Päevalehe koostatud nimekirjas veel viis inimest, kes viimastel nädalatel erakonnast lahkusid.

Reformierakonna peasekretäri Erkki Keldo sõnul on partei ka ise hakanud oma liikmeskonnast kurjategijaid otsima.

"Tõesti selgub, et meil on liikmeks inimesi, kelle kriminaalse karistatuse kohta meil andmeid ei olnud," ütles Keldo ning lisas, et parteiga liitujate tausta kontrollimine on erakonna piirkondlike organisatsioonide vastutada.

Oma "mustad lambad" otsis erakond üles ise ja piirkondlik organisatsioon vaatab iga kriminaalse taustaga liikme juhtumit individuaalselt. "Tänase päeva jooksul on selliseid ettepanekuid laekunud kümmekond, ilmselt tuleb neid veel," ütleb Keldo. Liikmed, keda piirkonnad peavad sobimatuks, viskab juhatus erakonnast välja.

"Reformierakonna peakontor töötab lähiajal välja ka tehnilise lahenduse, et erakonna liikmeks astujate ja erakonna liikmete karistatuse kohta jooksvalt infot saada," lubab Keldo.

Enamik umbes poolest tuhandest kuriteo toime pannud reformierakondlasest on noored mehed, kes moodustavad kurjategijaist liikmeist ligi 2/3. Praegu kannavad veel karistust 66 reformierakondlast, 233 on karistusregistris kehtiva karistusega ning ligi poolest tuhandest juhtumist 137 on tõsisemad kuriteod.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: