Elektrilevi alustab tänavu kiire interneti valguskaabli kodudesse viimist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Elektrilevi alustab sel aastal niinimetatud viimase miili projektiga ja tahab kuni aastaks 2023 üle Eesti laiali vedada kuni 10 000 kilomeetrit valguskaablit, mille kaudu peaks kiire internet jõuma 100 000 koduni.

Kogu projekti maksumuseks kujuneb enam kui 100 miljonit eurot, millest riigi osa on 20 miljonit, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Sel aastal ei alustata aga ehitustöödega Läänemaal, Hiiumaal, Põlvamaal ega Saaremaal, kuigi näiteks Saaremaalt on selleks esitatud juba 1600 sooviavaldust.

"Valiku aluseks, mis puudutab esimest aastat, võtsime need piirkonnad, kus on kõige lühem ja väiksem projekteerimise maht ja kuhu me jõuame selle võrguga kõige kiiremini," selgitas Elektrilevi juhatuse liige Taavo Randna. "Tõsi ta on, et Saaremaa esimesel aastal ehituseni ei jõua. Küll aga hakkame ette valmistama Saaremaal kiiret võrku juba sel aastal ja loodame suvel alustada projekteerimisega."

Ta lisas, et väiksema projekteerimismiahuga piirkonnad võeti esimesena ette pragmaatilistel kaalutlustel.

"Sest meie jaoks on oluline see, et me jõuaksime lubatud 5000 aadressile, mis oleks riigi toetusega, sel aastal kiire interneti kohale viia," sõnas Randna.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: