Tartu Ahhaa-keskuse ees kõrgub Eesti suurim jääpurikas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tartus Teaduskeskus Ahhaa ees seisab Eesti teadaolevalt kõige kõrgem jääpurikas. Tuuleturbiini ümber loodud purika pikkus on hinnanguliselt 12 kuni 14 meetrit ning selles on umbes 15 tonni vett.

Purikas tekitati veetorude abil, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Umbes samal hetkel, kui me oma maja renoveerimistöödeks kinni panime, tekkis meie ekspositsioonimeistritel mõte, et teha maja ette veel mingi eksponaat ja siis saigi tehtud selline jääpurikas. Sinna üles me vedasime veetorud ja lasime siis sealt külmade ilmadega veel alla voolata," selgitas Teaduskeskus Ahhaa juhatuse esimees Andres Juur.

Hiiglaslik jääpurikas inimestele ohtu ei kujuta, kuna seda hoiab koos raudkonstruktsioon ning purikas on piiratud taradega, mida soojemate ilmadega veel kaugemale liigutatakse.

Juure sõnul ei tehtud purikat ainult ilu eesmärgil. "Eks see purikas ole mõneti silmailu ja mõneti ka see asi, et saame tähelepanu tõmmata pisut jääpurikate ohutusele, sest et sulailmad nüüd just olid ja ma arvan, et tõeline sulaperiood alles tuleb, kus jääpurikad kujutavad inimestele tõelist ohtu ja me arvame, et sellise suure purikaga saab tõmmata natukene majaomanike tähelepanu sellele, et tuleks hoida siis katus ja räästad jääpurikatest ja lumest puhtad."

Ahhaa keskusele teadaolevalt ei ole Eestis sellest jääpurikast suuremat, kui välja jätta jäätunud kosed ja joad.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: