Poola teatas ebatüüpilise hullulehmatõve juhtumist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tapamajale osutav silt Poolas.
Tapamajale osutav silt Poolas. Autor/allikas: SCANPIX / EPA

Poolas avastati ebatüüpiline isoleeritud hullulehmatõve juhtum, mis ei kujuta inimeste tervisele ohtu, ütles Poola peaveterinaar esmaspäeval.

"Leidis kinnitust BSE (hullulehmatõve) ebatüüpilise vormi juhtum," vahendas Poola uudisteagentuur PAP Krzysztof Niemczuki sõnu.

"Maailma Loomatervishoiu Organisatsiooni (OIE) andmeil ei mõjuta Poolas avastatud BSE oma ebatüüpilises vormis Poola staatust riigina, kus BSE risk on olematu," lausus ta.

Hullulehmatõvve nakatunud lehm, mis avastati Poola edelaosas Mirski külas Tšehhi ja Saksa piiri lähedal, on praeguseks magama pandud, sõnas Niemczuk.

OIE teatas eraldiseisvas avalduses, et BSE ebatüüpiline tüvi avastati 24. jaanuaril rutiinse skriinimise käigus.

Ebatüüpiline hullulehmatõvi "avaldub spontaanselt kõigis veisepopulatsioonides väga madalal sagedusel" ja "sellel puudub mõju ametlikule BSE riskihinnangule Poolas", lisati avalduses.

Hullulehmatõbe diagnoositi esimest korda 1986. aastal Suurbritannias, kust see levis Mandri-Euroopasse. 1996. aastal kehtestas Euroopa Liit Briti elusloomade ekspordikeelu, sest tuvastati side hullulehmatõve ja inimestel esineva Creutzfeldt-Jakobi tõve vahel. Briti loomalihakeeld tühistati 2006. aastal.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: