Ajaleht: Keskerakonda kuulub 318 kehtiva karistusega kurjategijat ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb.
Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Keskerakonda kuulub 318 kehtiva karistusega kurjategijat, näitab Eesti Päevalehe koostatud erakondade uuring.

Keskerakonna 2018. aasta oktoobris vastu võetud põhikiri ei luba enda ridadesse kehtiva karistusega liikmeid. Karistusregistri seaduse tähenduses kehtib karistus veel üks kuni kolm või viis aastat pärast karistuse lõppemist.

Kehtiva karistusega liikmeid on erakonnas 318, neist 98 karistus on veel kandmata, märgib ajaleht.

Keskerakonna peasekretäri Mihhail Korbi sõnul ei ole põhikirja tehtud kehtivat karistust taunival muudatusel tagasiulatuvat mõju. "Muudel juhtudel, näiteks kui kehtivat karistust ei ole, aga kuriteo liik on olnud niivõrd tõsine, on vastavad otsused teinud juhatus," toob Korb näiteks erakonnast välja visatud kaheksa seksuaalkurjategijat, kes tulid ilmsiks Õhtulehe uurimistööga.

Korbi sõnul on probleem selles, et kui erakonna liige saab karistuse, ei saa erakond sellest teada. "Oleme seetõttu pöördunud registrite ja infosüsteemide keskuse poole palvega anda karistustest erakonnale teada automaatselt," ütleb ta ning lisab, et erakond on ise hakanud välja töötama võimalusi sisekontrolli tegemiseks.

Samasugune probleem kurjategijatega on ajakirjanduse uurimise tulemusel ilmnenud kõigil suurematel parteidel

"Kui inimene on oma karistuse kandnud, pole ühiskonnaelus kaasalöömine, sealhulgas mõne erakonnaga liitumine, takistatud ega tohikski õigusriigis üldjuhul olla," õigustas Korb hämarama minevikuga liikmeid.

Allikas: Eesti Päevaleht

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: