Kudrin: Calvey vahistamine tekitas Vene majanduse jaoks hädaolukorra

Michael Calvey.
Michael Calvey. Autor/allikas: Tatyana Makeyeva/Reuters/Scanpix

USA investori Michael Calvey vahistamine on tekitanud Venemaa majanduse jaoks hädaolukorra, ütles riikliku kontrollikoja juht Aleksei Kudrin esmaspäeval.

"Tahan märkida, et nähtavasti ei täideta presidendi juhiseid majanduskuritegude eest vahistamisi mitte läbi viia. Ma näen seda konkreetset olukorda majanduse jaoks hädaolukorrana," kirjutas endine rahandusminister Kudrin Twitteris. 

Moskva kohus andis laupäeval korralduse pettuses süüdistatav Calvey kaheks kuuks vahi alla võtta. 

Ettevõtte Baring Vostok asutaja ja partner Calvey peeti kinni reede hommikul koos kahe teise fondihalduriga.

"Ma kuulsin, et ma kostsin Calvey eest. Veel mitte. Teised lugupeetud inimesed on tema eest juba kostnud," kirjutas Kudrin. 

Prokuröride sõnul kahtlustatakse Calveyt 2,5 miljardi rubla ehk 37 miljoni euro väljapetmises Vostotšnõi pangast, kus Baring Vostokil on kontrollosalus.

Calvey ütles laupäeval kohtuistungil, et tema vastu esitatud süüdistused on ilmselt seotud arbitraažikaasusega, mille Baring Vostok käivitas mõnede Vostotšnõi panga aktsionäride vastu.

Calvey on töötanud Venemaal aastaid ning investeerinud palju riigi tehnoloogiasektorisse, kaasa arvatud veebiotsingufirmasse Yandex.

President Vladimir Putin on öelnud, et ärimeeste suhtes tuleks rakendada pehmemaid tõkendmeetmeid kui vahi alla võtmine.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: