Elektrivõrgu rikkelisus langes ajaloo madalaimale tasemele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Elering.
Elering. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Eleringi hallatavas elektri ülekandevõrgus toimus eelmisel aastal rikete tõttu 86 väljalülitumist, mis on läbi aegade kõige madalam näitaja.

Elering on elektriseadmete väljalülitumiste arvu viimastel aastatel suutnud vähendada. Aastal 2017 oli selliseid rikkeid 117 ja aasta enne seda 100. Perioodil 2007-2018 oli riketest tingitud väljalülitumiste keskmine arv 174.

Kõige enam väljalülitumisi – 12 – põhjustas elektrivõrgus möödunud aastal äike. Põhjuste pingereas järgnesid äikesele lindude ja loomade tegevus, seadmete vananemine, inimlikud eksimused ning isolaatorite mustumine.

Teine oluline elektrivõrgu töökindlust iseloomustav näitaja on tarbijatele edastamata jäänud energia kogus. See oli Eleringi võrgus toimunud riketest tulenevalt 18,5 megavatt-tundi. Tegemist on ülekandevõrku läbivat elektri kogumahtu arvestades väga väikese kogusega.

Tarbijatele edastamata jäänud energia puhul oli kõige suurema mõjuga seadmete vananemine. Samuti põhjustasid selliseid rikkeid seadmete tootmisvead, paigaldus- ja seadistusvead, eksimused ehitamisel või hooldamisel ning linnud ja loomad.

Eesti-Soome elektriühendus EstLink 2 olid möödunud aastal kasutatav 98,45 protsendil kõikidest aasta tundidest. Vanema EstLink 1 ühenduse puhul oli sama näitaja 92,66 protsenti. EstLink 1 kasutatavust mõjutas novembrikuine rike Espoo konverterjaamas Soomes, mille kõrvaldamiseks kulus 21 päeva.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: