Reedel algab Tallinnas elukohajärgse koolikoha taotluste vastuvõtt ({{commentsTotal}})

Koolilaps 1. septembril.
Koolilaps 1. septembril. Autor/allikas: Hanna Samoson /ERR

Esimeste klasside õpilastele elukohajärgse kooli määramise taotlusi saab Tallinna haridusametile esitada 1.-15. märtsini 2019, ülelinnalise vastuvõtuga koolides on vastuvõtt juba lõppenud.

Taotlusi saavad sel ajavahemikul esitada rahvastikuregistri andmetel Tallinnas elavad isikud. Taotlust saab kõige mugavamalt esitada veebikeskkonnas Ekool ja kui puudub võimalus seda kasutada ei saa, võib tuua haridusametisse pabertaotluse, teatas haridusamet.

Amet kinnitas, et kõikidele Tallinna lastele on kindlustatud õppekoht ühes elukohajärgses munitsipaalkoolis, lisades, et taotluse esitamine on vajalik eelkõige perele, sest ainult nii saab vanem anda teada oma koolieelistusest, soovitud õppekeelest ning õdede-vendade õppimisest samas koolis. Eelmisel aastal esitasid vanemad kokku üle 3000 taotluse.

Koolide määramisel arvestatakse põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse ning Tallinna linnas kehtiva korra alusel eelkõige elukoha lähedust koolile ja õdede-vendade õppimist samas koolis, võimalusel ka vanemate soove. Kui lapsevanemad ei ole taotlust esitanud, määratakse elukohajärgne kool rahvastikuregistri andmete alusel.

Kandideerida sai ka ülelinnalise vastuvõtuga koolidesse, kus esimesed klassid komplekteeritakse kooli vastuvõtukorra alusel veebruarikuu jooksul. Need koolid on Tallinna Inglise Kolledž, Tallinna Juudi Kool, Tallinna Prantsuse Lütseum, Tallinna Reaalkool, Tallinna Tõnismäe Reaalkool ja Vanalinna Hariduskolleegium.

Üks ülelinnalise vastuvõtuga klass komplekteeritakse Tallinna 21. Koolis, Tallinna Saksa Gümnaasiumis, Tallinna Linnamäe Vene Lütseumis, Kadrioru Saksa Gümnaasiumis ja Tallinna Pae Gümnaasiumis.

Lastevanematel, kelle lapsed on 1. märtsiks saanud koolikoha ülelinnalise vastuvõtuga koolis, ei ole vaja enam taotlust esitada.

Toimetaja: Indrek KuusHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: