Ansip masenduses, Šmigun sõnatu

Kristina Šmigun-Vähi.
Kristina Šmigun-Vähi. Autor/allikas: (Ülo Josing/ERR)

Eesti suusatajate dopingujuhtum šokeeris nii Andrus Ansipit kui ka Kristina Šmigun-Vähi. Endine peaminister ja praegune Euroopa Komisjoni volinik Ansip nimetas toimuvat masendavaks, kahekordne olümpiavõitja Šmigun aga piinlikuks.

"Kogu see lugu on masendav," teatas Ansip vastuseks ERR-i telefonisõnumile, palvega teemat kommentaarida. Ta lisas, et on kogu reedese päeva konverentsil ja hõivatud, mistõttu ei saa pikemalt kommentaare anda.

Ansip on Eesti suusatajatele dopinguarsti soovitanud Mati Alaveri hea tuttav, samuti võttis ta aastate eest sõna Andrus Veerpalu toetuseks.

Reformierakonna ridades riigikogusse kandideeriv Kristina Šmigun-Vähi ütles ERR-ile, et ta on sõnatu. "See kõik on lihtsalt nii kohutavalt piinlik," kommenteeris Kristina Šmigun-Vähi ERR-ile dopinguskandaali.

"Me kõik ühiselt peaks ennekõike muretsema selle pärast, et tänased noored ei pettuks spordis. Just sellepärast valutab minu süda kõige rohkem," lisas endine tippsuusataja.

Austrias Seefeldis MM-il veredopinguga vahele jäänud Eesti suusataja Karel Tammjärv ütles reedel pressikonverentsil, et dopingutarvitamine sai alguse 2016. aastal, kui jutuajamisel Mati Alaveriga pakkus viimane kontakti Saksa arstiga, kes taolisi asju korraldab. Asjast oli Tammjärve sõnul teadlik ka Andrus Veerpalu.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: