Riigiprokuratuur kaalub dopinguskandaali tõttu kriminaalasja algatamist

Taavi Pern
Taavi Pern Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Riigiprokuratuur kogub praegu meedias kirjeldatud dopingujuhtumi kohta täpsemat infot, mille pinnalt otsustab edasised sammud, sealhulgas võimaliku kriminaalmenetluse alustamise.

"Meile edastatud info pinnalt saame teha ka otsuse, kas tegevuse uurimist on otstarbekas jätkata juba poolelioleva Austria kriminaalmenetluse raames või on vaja alustada eraldi menetlus Eesti Vabariigis," vahendas riigiprokuratuuri pressiesindaja süüdistusosakonna juhi Taavi Perni sõnu.

Eesti karistusõiguses on kuritegu ravimi väljakirjutamine dopinguna kasutamiseks, samuti võib inimese võtta vastutusele, kui ta kallutab dopingu kasutamisele või annab ravimi üle dopinguna manustamiseks. Sõltuvalt sellest, kas tegu oli ühekordne või korduv, võib selle eest karistus olla kuni kolmeaastane vangistus.

Eesti suusatajad Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu tunnistasid Austrias Seefeldis toimuval MM-il, et on tarvitanud veredopingut. Dopinguga seostatud Saksa spordiarsti kontakti vahendajana nimetas Tammjärv Eesti suusakoondise kauaaegset treenerit Mati Alaveri.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: