Kunagiste dopingulugude autor Kärt Anvelt: uurin teemat edasi

Kärt Anvelt
Kärt Anvelt Autor/allikas: ERR

Dopinguarst Vitali Bernatski tegemiste kirjeldamise eest Bonnieri preemia pälvinud ajakirjanik Kärt Anvelt kaalub Seefeldi skandaaliga seoses dopingujuhtumite edasist uurimist.

"Tõenäoliselt tuleb hakata selle teemaga jälle tegelema," ütles Kanal 2 saate "Radar" peatoimetajana töötav Anvelt reedel ERR-ile.

Anvelti ei saa kindlasti kõiki tippsportlasi dopinguga seostada. "Enamus neist valemängijad ei ole," märkis Anvelt.

2014. aastal Bernatski tegevusest ilmunud artiklite järel tunnistas Anvelt, et toona jäid tal palju infot vaid enda teada.

"Vitali Bernatski lugu konkreetselt on minu jaoks läbi, kuid dopinguteema ei ole minu jaoks läbi. Ma tegelen sellega väikestviisi edasi, sest vihjeid on väga palju tulnud, ka varasemate juhtumite kohta. Kuid me pole neid saanud veel avaldada, sest, kui sul täit kindlust ei ole, siis ei ole mõtet minna lippudega vehkima," ütles Anvelt 2015. aasta kevadel ETV saates "Hommik Anuga."

Kriitiline oli Anvelt toona Mati Alaveri suhtes, kes reedel tunnistas, et vahendas veredopinguga tegelenud Saksamaa arsti kontakte Karel Tammjärvele.

"Mina vaatan Mati Alaveri sellise pilguga, et tema ei tohiks Eesti sportlastega enam tegemist teha. Üldse spordiga. Need on rasked sõnad. Mul ei ole must-valget tõestust. Ma ei ole ju näinud, et Mati Alaver on kellelgi dopingaineid sisse süstinud või tablette sisse söötnud, aga tuletage meelde ka Andrus Veerpalu juhtumit. Jah, Mati Alaver ei tohiks töötada (spordis). Aga need ei ole ainult minu sõnad, need on väga paljude inimeste sõnad tegelikult," rääkis Anvelt.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: