OECD langetas euroala kasvuprognoosi pea poole võrra

Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsioon (OECD) langetas euroala tänavuse majanduskasvu prognoosi 0,8 protsendipunkti võrra ühele protsendile.

Maailma majanduskasvu väljavaadet langetati kaubanduspingetele ja poliitilisele ebakindlusele viidates 3,3 protsendile, varem oodatud 3,5 protsendilt.

Rikastest riikidest koosnev OECD hoiatas, et majanduskasvu ohustavad veel ka Hiina majanduse aeglustumine ja võimaliku leppeta Brexiti tagajärjed.

"Kõrge poliitiline ebakindlus, jätkuvad kaubanduspinged ja äri- ja tarbijausalduse vähenemine panustavad aeglustumisse," teatas OECD majandusväljavaate vaheraportis.

Kasvuprognoosi langetati pea kõigi riikide puhul. Eriti kannatas euroala, mille kasvuprognoos langetati 1,8 protsendilt ühele protsendile.

Euroopa suurima majanduse Saksamaa kasvuprognoosi kärbiti poole võrra 0,7 protsendile, samas kui Itaaliale oodatakse nüüd 0,9 protsendise kasvu asemel 0,2 protsendist langust.

OECD teatas, et kahe viimase riigi väljavaate langus on seotud "võrdlemisi kõrgema haavatavusega globaalse kaubanduse aeglustumise ees".

Prantsusmaa kasvuprognoosi langetati 0,2 protsendipunkti võrra 1,3 protsendile.

Ühendkuningriigi väljavaate langetas OECD 0,8 protsendile varem oodatud 1,4 protsendilt. Samas märkis organisatsioon, et see tugineb eeldusel, et Brexit saab teoks sujuvalt. Leppeta Brexiti korral oleks väljavaade oluliselt nigelam.

"OECD analüüs viitab, et kui WTO reeglite jõustumisel kerkivad kahe majanduse vahele tariifid, vähendaks see Ühendkuningriigi SKP-d kahe aastaga umbes kaks protsenti," teatas OECD.

Samuti hoiatas Majandusarengu ja Koostöö Organisatsioon, et leppeta Brexiti tõttu kannaksid kahju ka teised Euroopa majandused.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: