IMF langetas maailmamajanduse kasvuprognoosi

Rahvusvaheline Valuutafond ehk IMF.
Rahvusvaheline Valuutafond ehk IMF. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) langetas tänavust maailmamajanduse kasvuprognoosi, viidates kaubanduspingetele ja USA intressimäärade tõusule.

IMF prognoosib maailmamajanduse kasvuks tänavu 3,5 protsenti, võrreldes 2018. aasta 3,7 protsendise kasvuga ja 3,7 protsendiga, mida prognoositi varem ka käesolevaks aastaks.

USA kasvuprognoos jäeti muutmata 2,5 protsendi juurde, kuid euroala puhul langetati seda 0,2 protsendipunkti võrra 1,6 protsendile.

Arengumaade majanduskasv peaks aeglustuma 4,5 protsendile möödunud aasta 4,6 protsendilt.

Hiina kasv peaks aeglustuma aga suisa 6,2 protsendile mulluselt 6,6 protsendilt, mis oli aeglaseim alates 1990. aastast.

Maailmamajanduse kasvuprognoosi on langetanud ka Maailmapank ning Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsioon (OECD).

Suurima riskina on välja toodud kasvavad kaubanduspinged. USA on president Donald Trumpi juhtimisel kehtestanud imporditolli terasele ja alumiiniumile ning asunud tollisõtta Hiinaga.

"Kõrgem ebakindlust kaubanduses vähendab investeeringuid ja häirib globaalseid tarneahelaid," märkis IMF-i peaökonomist Gita Gopinath.

Arengumaid ja ettevõtteid kahjustavad veel ka USA ja muude riikide intressimäärade tõus, mis teeb kallimaks laenud.

IMF: Brexiti küsimus tuleb kohe lahendada

IMF manitses esmaspäeval, et tuleb kiiremas korras lahendada ebakindlus Brexiti ümber, mis ohustab nii Ühendkuningriigi kui maailma majandust.

"Me juba oleme näinud selle ebakindluse negatiivset mõju Briti investeeringutele," ütles IMF-i peaökonomist Gita Gopinath ajakirjanikele Davosi Maailma Majandusfoorumi (WEF) eel.

"Juhid peavad viivitamata selle ebakindluse lahendama," lisas ta.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: