Ajalehtede liit avalikustas ajakirjanduspreemiate võitjad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Jaanus Lensment/Eesti Meedia/Scanpix

Eesti Ajalehtede Liit (EALL) avalikustas reedel toimunud pressipeol 2018. aasta ajakirjanduspreemiate võitjad.

Aasta ajakirjanik 2018 on Tarmo Vahter. Võitja saab kullatud sule, mille autorid on metallikunstnik Ive-Maria Köögard ja klaasikunstnik Katrin Tukmann. Lisaks preemia 5000 eurot (neto). 

Noor ajakirjanik 2018 on Joosep Tiks Eesti Päevalehest.

Elutöö preemia sai Silja Lättemäe Maalehest.

Noore ajakirjaniku preemiat ja elutöö preemiat annavad välja ajakirjandustaustaga eraisikud Hans H. Luik, Igor Rõtov, Toomas Leito, Jüri Ehasalu ja Margus Mets. Mõlema preemia suurus on 5000 eurot (neto).

Parim venekeelne arvamus on Olesja Lagašina arvamus "Метаморфозы не по Овидию: от пятой колонны до русской цивилизации Марта Хельме", mis ilmus 13. detsembril portaalis Rus.Postimees.

Parim venekeelne lugu on 22. augustil MK-Estonias ilmunud Inna Melnikova artikkel "Карьерный рост".

Ühekordselt anti sel aastal välja ka parima venekeelse kultuuriteemalise loo preemia. Parima venekeelse kultuuriteemalise loo kirjutas Boris Tuhh ja see ilmus 30. augustil Rus.Postimehes pealkirkjaga "Наше завтра в зеркалах утопии и антиутопии".

Nende preemiate suurus on 1000 eurot (neto).

Parim maakonnalehtedes ilmunud uudis on 7. juunil Pärnu Postimehes ilmunud lugu "Jokk ehk 150 miljoni eurosed sopaaugud keset Tootsit", mille autorid on Martin Laine ja Meelis Kalme.

Parima maakonnalehtedes ilmunud arvamuse kirjutas Raul Vinni ja see ilmus Saarte Hääles 10. novembril pealkirjaga "Kuidas saada abi? Tuleb petta metoodilist juhendit".

Parim maakonnalehtedes ilmunud olemuslugu on Järva Teatajas 22. detsembril ilmunud lugu "Maailmameister eneseületuses", mille autor on Merit Männi.

Maakonnalehtede preemiate suurus on 1000 eurot (neto).

Parim multimeedia töö: Postimehes 4. septembril ilmunud "Tarkusepäev ilma lasteta: Eesti 337 kooli, kus kell enam ei helise", mille autorid on Mari Mets, Helen Mihelson, Holger Roonemaa, Maret Müür, Aarne Seppel, Ege Tamm ja Jekaterina Minkova.

Parim uudis: Postimehes 10. märtsil ilmunud Tiina Kaukvere uudis "Eksituse tõttu Eesti kodanik", 24. septembril ilmunud uudis "Eesti riik paneb eksituse teel kodanikuks saanud fakti ette" ja 24. oktoobril ilmunud uudis "Riigi otsus jätab kolimiseks kuu".

Parim arvamus: Eesti Ekspressis 20. juunil ilmunud Tarmo Vahteri arvamus "Kes kurat loob Eestis riiki, kus keegi midagi teada ei tohi?".

Parim olemuslugu: Eesti Ekspressis 19. detsembril ja 27. detsembril ilmunud lugu "Kirjaniku surm", mille autorid on Madis Jürgen ja Tarmo Vahter.

Üleriigiliste preemiate suurus on 1000 eurot (neto).

Aasta parim olemusfoto: Tairo Lutter, Postimees "Iga päev 24 tundi üksi iseendaga".

Aasta parim spordifoto: Martin Ahven/ Õhtuleht, "Karmid võtted"

Aasta parim portreefoto: Andras Kralla/ Äripäev "Leida"

2018. aasta parim uudisfoto Tairo Lutter, Postimees "Ekrelased ründasid eurosaadik Indrek Tarandit."

Kõikide kategooriate võidutöödest valis žürii aasta pressifoto ja selle tiitli pälvis uudisfoto võidutöö Tairo Lutterilt.

Fotoauhindade suurus on 640 eurot (neto). Kategooria nominente ja võitjat vaata SIIT.

Parim video: Delfi TV video " Põlvkonnavahetus: Eesti esimene suhtlusportaal 10 aastat hiljem".

Vidopreemia suurus on 640 eurot (neto). Kategooria nominente ja võitjat vaata SIIT.

Kohalike väljaannete kogu kujunduse kategooria Võitja on Pärnu Postimees.

Üle-Eestilise levikuga väljaannete kogu kujunduse kategooria nominendid Õhtuleht.

Kohalike väljaannete olemuslugude kategooria võitja on Tartu Postimehes 12. oktoobril ilmunud lugu "Talvivaara õppetund"

Üleriigiliste lehtede olemuslugude võitja on Eesti Ekspressi Areenis 7. märtsil ilmunud kaanelugu "Nõukaajal polnud seksuaalkavatust vaja, sest noorukeid aitas ilukirjandus".

Kohalike väljaannete visuaalse kommunikatsiooni kategooria võitja on Virumaa Teataja 6. oktoobril ilmunud fotorohke illustratsiooniga loole "Stiil on elamise viis, elu on aga teadagi kirju".

Üleriigiliste lehtede visuaalse kommunikatsiooni kategooria võitja on Õhtulehes 2. juunil avaldatud fotolugu "Päikeseratta hommikusirutus Eestimaa kohal".

Avatud rühma võitja on Õhtulehe 31. detsembri erileht "Võitluste Aasta".

Digilehtede artiklivaadete kategooria võitja on Eesti Ekspress.

Digitaalsete üksikprojektide kategooria võitja on Postimees veebiprojektiga "Tarkusepäev ilma lasteta. 337 kooli, kus kell enam ei helise".

Bonnieri preemia võitjad on Kirsti Vainküla Eesti Ekspressist ja Merilin Pärli Rahvusringhäälingust.

Bonnieri preemia suurus on 5000 eurot ja seda rahastavad Rootsi meediakontsern Bonnier ja ajaleht Äripäev.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: