Lääne-Virumaal toimus vee- ja jääohutuspäev

Foto: Rene Kundla/ERR

Eelmisel aastal Eesti parimaks vabatahtlikuks päästeala edendajaks valitud Kadrina vabatahtliku päästekomando eestvedamisel korraldati laupäeval Lääne-Virumaal vee- ja jääohutuspäev.

Ida päästekeskuse ennetusbüroo juhataja Jaak Kirsipuu kiitis, et Kadrinas on leitud hea lahendus, kus mehed tegelevad päästetööga ja naised on keskendunud ennetustööle, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ka täna näitasid vabatahtlikud päästjad koos elukutselistega oma oskusi Kadrina paisjärvel ning järve kaldal jagasid huvilistele infot naissalga liikmed.

"Toetame oma mehi sellel raskel tööl, sest Kadrina vabatahtlikud päästjad on top kolmes väljasõitude arvu poolest ja neil lihtsalt aega muudeks tegevusteks ei jagu ja selleks olemegi meie. Tegeleme noortega ja mitmete ennetusüritustega, sealhulgas kodunõustamisega," ütles Kadrina tuletõrje seltsi naissalga juhatuse liige Anneli Nagel.

Kohale tulnud said muu hulgas näha, kuidas tuleb käituda juhul, kui ollakse läbi jää kukkunud.

Kadrina vabatahtlik päästja Raido Nagel märkis, et sel juhul on kõige olulisem jääda rahulikuks. "Kõige keerulisem ja samas kõige tähtsam - jää rahulikuks. Paanika on meie kõikide hädade algus. Jää rahulikuks, proovi saada ennast jääle tagasi ja tule tuldud teed tagasi. Kui jää sind enne kandis, küll ta kannab sind veel," rääkis Raido Nagel.

ida päästekeskuse ennetusbüroo juhataja Jaak Kirsipuu andis nõus, et näiteks kalameestel peaks olema kindlasti jäänaasklid kaasas. "Kui on juhus, et kukkus läbi jää, siis saab vähemalt jäänaasklite abil välja. Ise paljaste kätega ei suuda jääaugust keegi välja tulla. Võib-olla ainult väga heas füüsilises vormis inimene," sõnas Kirsipuu.

Päästjad soovitasid enne jääle minekut jälgida veeohutuskaarte ning toonitasid, et kuna eriti kevadised jääolud on petlikud, siis kunagi ei tasu jääle minna üksi.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: