Köögiviljaseemneid ei tohi Venemaalt Eestisse tuua ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Seemned
Seemned Autor/allikas: Liis Treimann/Eesti Meedia/SCANPIX

Maksu- ja tolliamet juhib tähelepanu, et Eestisse on keelatud tuua köögivilja- ja põllukultuuride seemneid mõnest riigist väljaspool Euroopa Liitu, näiteks Venemaalt, Ukrainast ja Valgevenest.

Lillede ja enamike maitsetaimede seemneid võib jätkuvalt kaasa tuua, aga oluline on meeles pidada, et maksuvabalt saab neid tuua ainult isiklikuks otstarbeks. Üle piiri on keelatud tuua põllukultuuride, näiteks rukki-, odra- ja nisuseemneid, samuti köögiviljade, näiteks porgandi-, kõrvitsa- ja tomatiseemneid.

Maksu- ja tolliameti Ida tollipunkti juhataja Voldemar Linno sõnul on juba praegu piiril avastatud, et inimesed toovad Eestisse kaasa seemneid, mida ei tohi üle piiri tuua. "Kuna kohe algab külvihooaeg ja seemnete kaasa toomine Venemaalt tiheneb, siis tuletame meelde, et nendest tuleb piiril siiski loobuda," lisas Linno.

Eestisse võib tuua seemneid, mis on toodetud ja turustatud Euroopa Liidu nõuete kohaselt. Selle tõendamiseks on seemnete pakendid vastavalt märgistatud, mis annab tarbijale kindluse, et toodetud seemned on kvaliteetsed ja kontrollitud, selgitas põllumajandusameti mahepõllumajanduse ja seemne osakonna nõunik Piia Puusepp. "Nii kaitseb Euroopa Liit ka oma sordiaretajaid ja seemnetootjaid ebaausa konkurentsi eest," lisas ta.

Piiripunktides on olemas põllumajandusameti teavitusplakatid, samuti jagavad kohapeal infot tollitöötajad. Küsimustele vastab maksu- ja tolliameti tolliinfo telefon 880 0814, samuti leiab infot põllumajandusameti kodulehelt.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: