Fotod: Eestis teenivate NATO üksuste ülem sai missioonimedali

{{1552586820000 | amCalendar}}

NATO lahingugrupi raames Eestis teenivad Ühendkuningriigi sõjaväelased said neljapäeval kaitseministeeriumis kätte missioonimedalid.

Teiste seas sai medali liitlaste juhtimiselemendi ülem kolonel Giles Harris, kes on Eestis teeninud alates liitlasüksuste saabumisest 2017. aasta kevadel.

"Liitlaste kohalolek Eestis on olnud meie viimase aastakümne kaitsepoliitika üks suuremaid pingutusi ja kolonel Harris oma meeskonnaga on kahe aastaga aidanud muuta selle käega katsutavaks reaalsuseks," ütles kaitseministeeriumi kantsler Kristjan Prikk, kelle sõnul on Tapal teeniv liitlaste lahingugrupp hästi integreeritud Eesti kaitseväe üksustega.

Lisaks kolonel Harrisele said missioonimedalid mitu tema staabi liiget.

2016. aasta Varssavi tippkohtumisel otsustas NATO luua lahingugrupid Balti riikidesse ja Poolasse. Kolonel Harris ütles "Aktuaalsele kaamerale", et peamine väljakutse oli lahingugruppide käivitamine kiiresti pärast NATO otsust Varssavi tippkohtumisel.

"Üks asi oli poliitilise tahte käimalükkamine kiiresti. Ja tahe oli tugev. Me alustasime 2017. aasta alguses ja Kevadtormil sama aasta kevadel oli meil rahvusvaheline lahingugrupp paigas ja ühildatud Eesti 1. jalaväebrigaadiga. Aasta pärast seda, kui Varssavis otsus lauale pandi. Ma arvan, et see oli väga oluline, jõuline sõnum, kuid paras pähkel teostajatele," rääkis Harris.

Tseremoonial osalesid ka Ühendkuningriigi suursaadik Eestis Theresa Bubbear ja kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem.

Praegu Ühendkuningriigi ja Belgia sõduritest koosnev NATO lahingugrupp alustas Tapal teenistust 2017. aasta aprillis ning kuulub 1. jalaväebrigaadi koosseisu. Sel kuul vahetavad praegu Eestis teeniva Ühendkuningriigi Yorkshire'i rügemendi sõdurid välja kuninglikud husaarid (King's Royal Hussars), kellega saabub Eestisse ka senisest rohkem rasketehnikat, sealhulgas tanke.

 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: