Brüsselis tähistati NATO laienemise aastapäeva

Brüsselis tähistati NATO laienemise aastapäeva. Kaitseallianss kasvas suuremaks 20, 15 ja 10 aastat tagasi. Eesti liitus NATO-ga 15 aastat tagasi, 2004. aastal.

Kaitseühendusega viimastel aastakümnetel liitunud riikide välisministrid tegid ühispilti, vahendas "Aktuaalne kaamera".

NATO peasekretär Jens Stoltenberg ütles NATO ja USA Saksamaa Marshalli Fondi ühisüritusel, et NATO laienemine ei olnud iseenesestmõistetav. Küll on NATO näidanud, et igal riigil on õigus ise oma saatuse üle otsustada.

Intervjuus ERR-ile tunnustas peasekretär Stoltenberg Eesti panust ja ütles, et NATO heidutust tuleb mõista laiemalt üksikutest võimekustest. Paljukõneldud õhukaitse tugevdamise küsimus on ka NATO kaitseplaneerimise teema.

"Me hindame pidevalt, mida me veel peaksime tegema. Meil on Balti regioonis õhuturve. Me saame vajadusel saata kiiresti juurde erinevat lisavõimekust. Aga me peame ka dialoogi Eestiga ning meil on NATO kaitseplaneerimine, kus identifitseerime puudujäägid ja uued vajaminevad võimekused, mille tagamise jagame liitlaste vahel. Loomulikult on selle üks tähtis osa õhukaitse. Meil on selleks NATO integreeritud raketi- ja õhukaitse ja me oleme seda praegu tugevdamas," selgitas peasekretär.

Pikemat intervjuud Stoltenbergiga saab vaadata saates "Välisilm".

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: