Fotod: Soomaa suurvees saab taas tammede vahel kanuuga sõita ({{commentsTotal}})

Tänavune juba kolmas suurvesi Soomaal on parajasti nii kõrge, et rahul on nii kanuumatkajad kui ka kohalikud elanikud, kellele vesi tuppa ei tungi.

Soomaa giid Algis Martsoo pole nii uhket vetevälja Tõramaa puisniidul näinud juba kuus aastat. Vesi on kõrge ka paljudes teistes Soomaa kohtades, ent Tõramaa vaated on kõige ilusamad. Seal saab kanuuga sõita uhkete tammede ja kriiskavvalgete kaskede vahel," vahendas "Aktuaalne kaamera".

Martsoo ütles, et tegelikult hakkas vesi tõusma juba 15 veebruaril.

"Siis me vaatasime, et saaks juba võib-olla kanuuga sõita, aga siis ikkagi talv võttis võimust. Esimene kuu aega oli siin jää, siin sai uisutada, kelgutada. Viimased viis päeva on vesi ainult olnud. Ennustame just selle nädala lõpuks kõige kõrgemat seisu, ta tõuseb veel kaks päeva. Tõusu tempo on aeglustunud aga just see nädalalõpp tundub olevat kõige parem aeg," lausus ta.

Waldrofkooli Läte õpilased ja õpetajad Keilast olid täna õnnega koos, sest kaua oodatud Soomaa matkapäev pakkus elamusi kõigile.

Neljanda klassi õpilane Marii Arjus ütles, et kõige toredam oli kanuuga vee peal olla ja puude külge kinni jääda.

Sama klassi õpetaja Pille Keller leidis aga, et elamuse kaudu on hea õppida.

"Koolis käimine on elamus ja kui seda koos kogeda, meeskonnatööd teha, mõne puu juurde kinni jääda, see jääb meelde. Ja siis see, mida õpid, on ju palju lihtsamini ka edaspidi meeles. Meil oli tore," kinnitas ta.

Kuigi veetase on praegu Soomaal 2,5 meetrit kõrgem kui suvisel ajal, on rahul nii turistid kui ka kohalikud elanikud.

"Turvaline on selle madala vee sees sõita ja ta ei uputa elanikel maju, õuesid ja hooneid. Kõik on rahul selle veega. See suurem vesi on küll hästi äge, aga kohalikel elanikel ikka väga suur probleem," ütles Martsoo. 

Toimetaja: Karin KoppelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: