Eesti finantssektori huvigrupid on II pensionisamba kaotamise vastu

Inimesed tänaval.
Inimesed tänaval. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti riskikapitalistid, pangad, börs ja ametiühingud on on võimaliku koalitsioonipartneri erakonna Isamaa kava vastu II pensionisammas kaotada. Huvigrupid märgivad oma avalikus kirjas, et see viiks tulevikus pensionärid vaesusriski ja kiire müük tooks kaasa sellest lähtuvaid kahjusid.

Huvigrupid kirjutavad, et Eesti tööealine rahvastik väheneb ja kui praegune pensionisüsteem lammutada, siis jääb tulevikus üle vaid suur hulk vaeseid pensionäre, pensioniea märkimisväärne kasv, tööealiste märgatav maksustamise tõus ja suure hulga välistööjõu riiki lubamine.

Lisaks toovad huvigrupid välja, et paljude vaeste inimeste jaoks on pension ainus sääst, mis omakorda näitab, et vaesed ei säästa piisavalt. Samuti ei pea nad väheoluliseks võimaliku kahju, mis tekib olukorras, kus pensionifondid on sunnitud kiirkorras müüma hakata oma investeeringuid, sest kiirmüügihinnaga ei ole võimalik kõrget hinda teenida.

"Mängides inimlikul ahvatlusel eelistada tänaseid hüvesid tulevikule ning veeretades vastutuse enda hakkama saamiseks pensioni eas vaid igale inimesele endale, suunate meid tulevikus olukorda, mida keegi ei soovi. Selmet valimiste järellainetuste mõjus lammutada toimivat, tasuks keskenduda sellele, kuidas kogumispensioni süsteemi paremaks muuta. Oleme selles osas kõik nõus nõu ja jõuga abiks olema," seisab fondide üleskutses.

Ühispöördumisele andsid oma allkirjad, Eesti Era- ja Riskikapitali Assotsiatsioon, FinanceEstonia, Eesti Pangaliit, Tallinna Börs, Investeerimisklubi, Tööandjate Keskliit ja Ametiühingute Keskliit.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: