Ratase sõnul arutasid koalitsiooni moodustajad eelarveteemasid

{{1553523060000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Peaministri ja Keskerakonna esimehe Jüri Ratase sõnul arutasid uut koalitsiooni loovad Isamaa, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ja Keskerakonna esindajad esmaspäeva ennelõunal eelarveteemasid, kuid edasiminekutest veel teatada ei ole.

"Eks kõik need rasked teemad, mis koalitsiooniläbirääkimiste partnerid on välja öelnud ja mis on laual, neid sai täna käsitletud ja homme käsitletakse edasi. Hetkel on vaatluse all eelarvelised võimekused ja võimalused," ütles Ratas esmaspäeval ERR-ile.

Küsimusele, kas saab nimetada midagi konkreetset, milles esmaspäeval üksmeelele jõuti, vastas Ratas. "Täna ei saa!"

"Hetkel kõikide teemades veel arutelud ja läbirääkimised käivad," lisas koalitsioonimoodustamise kõnelusi juhtiva Keskerakonna esimees.

Eestikeelse hariduse kohta ütles Ratas "Aktuaalsele kaamerale", et eesti keele kvaliteeti tuleb tõsta kõigis kooliastmetes.

Kokkulepet ei saavutatud ka pensioni teise samba vabatahtlikuks muutmise osas. Pensioni teise samba vabatahtlikuks muutmine oli üks Isamaa peamisi valimislubadusi.

"Arutasime teist pensionisammast ja läheme edasi sellega. /.../ Hindasime just neid mõjusid, et kui see pensioni teist sammast muuta vabatahtlikuks, mida see tähendab Eesti konkurentsivõimele, fiskaalpoliitikale, mida see tähendab Eesti elanikele, mis on see plaan, mis on pikalt inimestele antud - see kindlus, et koguda pensioni teise sambasse, kui see muutub, mis võivad olla need mõjud," rääkis peaminister.

Toimetaja: Mait Ots, Merili Nael, Tiina Jaakson

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: