Keskerakond, EKRE ja Isamaa ei jõudnud veel selgete lepeteni

Toompeal Stenbocki majas jätkusid teisipäeval Keskerakonna, Isamaa ja EKRE kõnelused koalitsiooni moodustamiseks.

Arutati näiteks Rail Balticu rajamist, kooseluseadust, pensioni teise samba muutmist vabatahtlikuks ja justiitsreformi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Läbirääkimisel osalevad poliitikud jäid kommentaarides kidakeelseks, kuid kinnitasid, et kõnelused on keerulised ja mingeid kokkuleppeid teisipäeval ei sündinud.

Selgemaid sõnumeid, kas ja milles kokku lepitakse, võib oodata nädala teises pooles.

"Kõik sõltub, kui paindlikud on osapooled. Täna on väga palju näha paindumatust. On ka näha, et EKRE ei tule sellisest opositsiooni rütmist välja ja loobivad ähvardusi olukorras, kus käivad läbirääkimised. Nii et võib-olla nende soov ongi olla opositsioonis ja mitte võtta võimuvastust," kommenteeris Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid.

"Lähenemine toimus, ühisosa suurenes, aga lõplikult me ühtegi teemat lukku ei löönud, ära ei otsustanud. Nii nagu ikka läbirääkimistel, lõpuks otsustatakse ka see keerulisemate teemade blokk ühekorraga, mitte ükshaaval," sõnas omakorda Isamaa esimees Helir-valdor Seeder.

"Meil hommikul oli laua peal 12 keerulist küsimust. Praegu me lõpetasime ja meile jäi laua peale veel kuus keerulist küsimust. Aga missugused küsimused laua pealt maas on ja missugused jäid, seda ma praegu ei kommenteeri," märkis EKRE esimees Mart Helme.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: