Mustamäe linnaosa vanem Laats loobus riigikogu liikme kohast

Keskerakonna nimekirjas riigikokku valitud Tallinna Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats otsustas oma mandaadist loobuda ning jätkata oma senist tööd.

"Olen oma otsust põhjalikult kaalunud ning jätkan tööd Mustamäel. Mis seal salata, pärast valimistulemuste selgumist arvasin, et lähen neljaks aastaks Toompeale, kuid Mustamäe inimesed on mind ümber veennud," teatas Laats pressiteate vahendusel. "Olin väga üllatunud, et sain nii palju õnnitlusi, millest suur osa lõppes sõnadega: "Aga ärge meie linnaosast ära minge!" Veelgi enam, Mustamäe Noorte Nõukogu noored asusid allkirju koguma, et panna mind loobuma Riigikogusse minekust," lisas ta.

"Loomulikult olen sellisest toetusest siiralt liigutatud ja ei saa seda tähelepanuta jätta. Mustamäel on ka sedavõrd palju asju pooleli, mis tuleb hoolikalt lõpule viia: uue Kaja keskuse ehitus, koolide ja lasteaedade renoveerimine, Männi pargi uuendamine ning veel palju muud. Eks ka saadud häälte arv oli tööandjate ehk mustamäelaste hinnang seni tehtule," lisas Laats.

Laats sai riigikogu valimistel 3251 häält.

Laatsi hinnangul võib riigikogu liige ühel päeval avastada, et on oma valijatest ning nende rõõmudest ja muredest liiga kaugele jäänud. "Tahan olla sündmuste keskel ning lahendadagi neid lihtsaid asju, mis Toompealt vaadates tunduvad ehk tühised, kuid Mustamäe inimese jaoks on väga olulised," tõdes ta.

Postimehe andmetel ei ole veel neli Keskerakonna nimekirjas riigikokku valitud Tallinna munitsipaalpoliitkut ja Euroopa parlamendi liige Yana Toom teatanud, kas jätkavad senisel kohal või asuvad tööle riigikogus.

Vastavalt seadusele peavad kõik riigikokku valitud rahvaesindajad oma otsuse teatama hiljemalt kolmapäeval.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: