EKRE esitas europarlamendi valimisnimekirja

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) esitas valimiskomisjonile Euroopa Parlamendi valimisnimekirja.

Üheksaliikmelise täisnimekirja eesotsas kandideerivad Mart Helme ja Martin Helme, kes plaanivad uue koalitsiooni sündides ministritoolile asuda, ja Henn Põlluaas, kellest sai riigikogu esimees, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Nimekirja neljandal kohal on riigikokku valitud Anti Poolamets, seejärel Peeter Ernits, Toivo Tasa, Maido Pajo, Urmas Reitelmann.

Nimekirja lõpetav Jaak Madison ütles pärast dokumentide üleandmist, et EKRE püüab Euroopa Parlamendis vähemalt kahte kohta.

"Realitslik on kaks kohta. Sõltub nüüd Brexitist, kas Eesti saab seitsmenda koha Euroopa Parlamenti või mitte, sellest sõltub ka võimalus püüda kolmandat kohta," rääkis Madison.

"Arvestades nüüd uut poliitilist maastikku Euroopas laiemalt, siis kahtlemata parempoolsete konservatiivide jõud saab olema enneolematult suur. Meie eesmärk on tagada rahvusriikide suveräänsus põhimõttel, et Euroopa Liit on riikide liit, mitte liitriik," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: