Töökäte nappus sunnib põllumajandustootjaid tegevust koomale tõmbama

Foto: ERR

Töökäte nappus maal sunnib põllumajandustootjaid oma tegevust koomale tõmbama või leidma vähem tööjõudu nõudvaid alasid. Järvamaa ainus tööstusliku kurgi kasvataja loobub avamaakurgi kasvatamisest ja keskendub varasele kasvuhoonekurgile.

Imavere külje all tegutsev ettevõtja Kuido Paimla on avamaakurki kasvatanud kümme aastat. Viis aastat tagasi rajas mees 1600 ruutmeetrit kasvuhooneid ja hakkas tootma ka varast kasvuhoonekurki, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tänavune pikalt sombune kevad pole aga kurgikasvatust soosinud.

"Kurk tahab ikkagi pikka päeva ja valgust. Ega nad ikka hästi kasvada ei taha. /.../ Saagikoristus algas paar nädalat tagasi. Tänaseks on juba päris ilus saak kogutud," ütles Paimla.

Tänavune kevad on Paimlale veel ühes mõttes eriline - kui seni on ta Põltsamaa Felixi lepingupartnerina kasvatanud 15 hektaril kümneid tonne avamaakurki, siis tänavu tuleb sellest plaanist loobuda.

"Tööjõukulud suurenevad iga aastaga ja ega neid töölisi võtta kuskilt ei ole. /.../ Kohalikku töölist kurgikasvatusse ei leia," ütles ta.

Kurgikorjajaid ei leia Paimla ka võõrtööliste seast, kes eelistavad kõrgemapalgalist tööd ehitusel.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: